Na Trzmielowickiej przejazd jest właściwie skończony, trzeba tylko czekać, aż zaschnie zaprawa Na Trzmielowickiej przejazd jest właściwie skończony, trzeba tylko czekać, aż zaschnie zaprawa

Na Trzmielowickiej przejazd jest właściwie skończony, trzeba tylko czekać, aż zaschnie zaprawa (© Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Termin zakończenia remontu przejazdu kolejowego przez ul. Trzmielowicką w Leśnicy opóźnił się z powodu warunków atmosferycznych. Będziemy nim mogli przejechać w przyszły piątek, 16 listopada - tak informuje wykonawca, firma Skanska.

Nie było mrozów, ani ulew, a jednak temperatura przeszkodziła budowlańcom. Dlaczego? - Na Trzmielowickiej położyliśmy kostkę, a między kostkami jest cementowa zaprawa, która musi zastygnąć. Im jest zimniej, tym cement wolniej wiąże - mówi Dariusz Kotarski z biura projektowego firmy Skanska.

Kolejne opóźnienie, tym razem remontu przejazdu przez ul. Średzką, zafundowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dopiero w piątek wyraziła zgodę na puszczenie ruchu pojazdów pow. 3,5 tony objazdem z pominięciem ul. Średzkiej.

Przejazd przez ul. Średzką zostanie zamknięty w nocy z piątku na sobotę 23 na 24 listopada.

Objazd dla ciężkich aut poprowadzony będzie autostradą A4 w kierunku Środy Śl. Lżejsze pojadą ul. Zajazdową, Eluarda, Krępicką i Mokrzańską do Środy Śląskiej, a w drugim kierunku - ul. Batorego, Miodową i Trzmielowicką.

Radni osiedla poznali tę decyzję w piątek, na spotkaniu z przedstawicielami Skanski. Nie mają obiekcji co do trasy objazdu, jednak zgłosili pewne uwagi.

- Chcemy, by Skanska zbudowała progi zwalniające na Mokrzańskiej, zrobiła tam chodnik, a wszystkie ulice oznaczyła odpowiednimi znakami ze szczególnym uwzględnieniem Eluarda i Krępickiej, gdzie są dwie szkoły. Przez Średzką codziennie jeździ tysiąc aut. Teraz będą one rozjeżdżać uliczki w Leśnicy. One muszą być odpowiednio zabezpieczone - mówi Joanna Lisowska z rady osiedla Leśnica.

Końcowe uzgodnienia ze Skanską mają zapaść w poniedziałek. By poprowadzić objazd podczas zamknięcia przejazdu przez ul. Trzmielowicką, Skanska musiała m.in. wylać asfalt na ul. Batorego, która wcześniej była drogą gruntową.

Przejazd kolejowy przez ul. Średzką zamknięty będzie od 23 listopada przez miesiąc. W tym czasie robotnicy wyremontują jeden tor. Potem przejazd zostanie otwarty na zimę, a wiosną ponownie będzie zamknięty. Dokładnego terminu nie podano.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

J.J.Wiaderek (gość) (emce)

jestem bylym mieszkancem wroclawia i musze stwierdzic ze naprawde szczyci ta budka wjazd do wroclawia mam nadzieje ze ja wyburza jak naj prendzej, bo przypomina ona taka pereloska pocztòwke a nie wolna polske PS: mieszkam zagranica i moja zona nie jest polka ,to wlasnie ona mi pokazala ten budynek jak tamtendy przejezdrzalismy.

J.Lisowska (gość) (normalny)

Szanowny Panie.
Skąd przypuszczenie,że sprawa obwodnicy nie jest dla mnie ważna? Z cytowanego przez Pana fragmentu artykułu takiego wniosku wysnuć nie można. Ponadto jest to tylko kilka ogólnych stwierdzeń, które zechciała wpleść w treść artykułu jego autorka po rozmowie ze mną. Na chwilę obecną sprawa objazdów jest najistotniejszą kwestią dla mieszkańców i dla nas ze względu na konieczność zadbania o pieszych, a głównie dzieci poruszające się tymi ulicami. W sprawie informacji dotyczących obwodnicy zapraszam do kontaktu z radą osiedla osobiście (ul. M.Płońskiego 13/1 w poniedziałki i czwartki) telefonicznie (713494496) lub mailem (rada@lesnica.org ; joanna.lisowska@lesnica.org).

normalny (gość)

Cytat z artykułu:-Chcemy, by Skanska zbudowała progi zwalniające na Mokrzańskiej, zrobiła tam chodnik, a wszystkie ulice oznaczyła odpowiednimi znakami ze szczególnym uwzględnieniem Eluarda i Krępickiej, gdzie są dwie szkoły. Przez Średzką codziennie jeździ tysiąc aut. Teraz będą one rozjeżdżać uliczki w Leśnicy. One muszą być odpowiednio zabezpieczone - mówi Joanna Lisowska z rady osiedla Leśnica. - WIELCE SZANOWNA PANI a może by tak obwodnicę Leśnicy bo jak po remoncie skończą rozjeżdżać uliczki to zaczną na nowo Średzką. Pani jako radna powinna to / o obwodnicy /traktować jako mantrę

emce (gość)

Oby wyburzyli tę piękną piętrową budkę dróżniczą przy przejeździe na Średzkiej. Wstyd na maksa przed wszystkimi którzy do Wrocka wjeżdżają. Myślałam, że to przed EURO zlikwidują, a tu nie - stoi taki slams i ten kibel obok i te butelki z wodą stojące na schodkach na górę nie wiedzieć po co.... masakra.