Przeszło trzy tysiące złotych zginęło z komisariatu policji Wrocław Krzyki - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prawdopodobnie pieniądze zostały ukradzione. Trwa kontrola, która ma wyjaśnić szczegóły skandalu. Informacje o gotówce zaginionej w komisariacie na Jaworowej potwierdza Paweł Petrykowski z biura prasowego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej.
- W czasie kontroli ujawniono, że zginęła gotówka z depozytu - mówi rzecznik KWP. - To były pieniądze zabezpieczone przez nas do jednego ze śledztw prowadzonych w komisariacie. Podejrzewamy, że doszło do kradzieży, dlatego materiały sprawy zostały już przekazane prokuraturze, żeby wszczęła śledztwo.
- Na razie nie znamy żadnych szczegółów - opowiada Jolanta Kosztubajda-Michniewicz, wiceszefowa prokuratury Krzyki-Zachód. - W czwartek zadzwoniono do nas z komendy miejskiej z informacją o sprawie. Ale materiałów jeszcze nie dostaliśmy.

Komenda Miejska Policji dowiedziała się o całej sprawie w czwartek od Dariusza Gorajka, komendanta komisariatu.
- Natychmiast wszczęto kontrolę - mówi Petrykowski. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do zaniedbania obowiązków przez jednego z policjantów.
Prokuratura, nadzorująca śledztwo, w którym zabezpieczono do depozytu pieniądze, kazała wpłacić je na bankowy rachunek. Tymczasem gotówka leżała w szafie pancernej, razem z aktami sprawy. Nie wiadomo, kiedy wyszedł na jaw brak tych pieniędzy i kiedy KMP została powiadomiona o tym fakcie. Wśród policjantów krąży opowieść, z której wynika, że sprawę usiłowano zatuszować.
- Były rozmowy, żeby policjant, któremu zginęły pieniądze, wziął kredyt i oddał gotówkę. Obiecywano mu, że wtedy nie będzie żadnych problemów - twierdzi jeden z naszych rozmówców. - Tak przynajmniej słyszałem.
- To nieprawda - zapewnia podinspektor Jacek Gałuszka, zastępca komendanta miejskiego wrocławskiej policji.
- Bzdura - zapewnia wysoki oficer komendy wojewódzkiej. - Jak tylko się zorientowali, że pieniędzy nie ma, natychmiast zaczęło się wyjaśnianie sprawy.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!