Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogród Japoński we Wrocławiu ma ponadstuletnią historię (ZDJĘCIA)

red.
Ogród Japoński we Wrocławiu
Ogród Japoński we Wrocławiu Tomasz Hołod / Polska Press Grupa
Ogród Japoński jest wrocławską namiastką kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. To idealne miejsce na chwilę wakacyjnego relaksu. Świetnie czują się tu amatorzy fotografii, państwo młodzi, jak i wszyscy zakochani.

Historia tego miejsca ma już ponad stu lat. Wrocławski ogród zaprojektował entuzjasta Japonii, hrabia Fritz von Hochberg, któremu pomagał Mankichi Arai. Ogród przechodził liczne przemiany, a charakteru nabrał pod koniec XX wieku, kiedy władze miasta poprosiły o pomoc ambasadę Japonii. Przez trzy lata pracowano nad unikalnością tego miejsca. Ściągnięto specjalistów z miasta Nagoya, którzy zajęli się architekturą zieleni, kamiennych i drewnianych dekoracji. Renowacja przebiegała pod kierownictwem prof. Ikui Nishikawy z Tokio, a pracami nadzorował Yoshiki Takamura.

Dwa miesiące po uroczystym otwarciu, w lipcu 1997 roku, miejsce to zostało całkowicie zalane wodą. Konieczna była kolejna renowacja. Ogród został ponownie udostępniony mieszkańcom w październiku 1999 roku.

We wrocławskim ogrodzie zgromadzono 78 gatunków roślin azjatyckich, w tym 38 pochodzących z Japonii. Wejście od strony bramy głównej daje możliwość wyboru dwóch dróg. Jedna ścieżka prowadzi brzegiem stawu od żeńskiej kaskady (woda płynie wolno po stopniach), do męskiej (woda spada wielkimi strumieniami), a druga przez łukowy most do pawilonu herbacianego.

- Ogród Japoński we Wrocławiu jest chyba jedynym takim miejscem w Polsce. Wszystko jest tu takie idealnie dopracowane, zadbane, aż chce się tu być. To naprawdę robi wrażenie - kwituje Marzena, która do Wrocławia przyjechała odwiedzić przyjaciółkę.

Japońska sztuka ogrodowa narodziła się między VI, a VII w. Miały na nią wpływ kultura chińska i filozofia shinto. Rozwinęła się ona za sprawą szerzenia buddyzmu zen. Szczególną wagę przywiązuje się w niej do starannego dobrania kwiatów pod względem kolorów, kształtów, a nawet symbolicznych znaczeń.

Oprócz oryginalnych roślin, drzew i krzewów we wrocławskim Ogrodzie Japońskim znajdują się charakterystyczne budowle: brama i pawilon herbaciany. Jedną z atrakcji ogrodu jest staw z karpiami.

Ogród Japoński czynny jest od 1 kwietnia do 31 października w godzinach 9-19. Za wstęp do niego trzeba zapłacić 4 zł (bilet normalny), 2 zł (bilet ulgowy).

NASZA AKCJA
Wakacje to czas miłości! Dlatego właśnie teraz chcemy razem z Wami znaleźć niepowtarzalne miejsce, które jest idealne na klimatyczną randkę z ukochaną osobą. W ramach naszej akcji wybieramy najbardziej romantyczną miejscówkę.

WIĘCEJ O AKCJI DOWIESZ W ARTYKULE: Wybierz z nami najbardziej romantyczne miejsce we Wrocławiu [PLEBISCYT]
ZAGŁOSUJ NA Najbardziej romantyczne miejsce we Wrocławiu!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto