12. września, z przystani na wrocławskiej grobli, w 500-kilometrową podróż wypłynęli wioślarze Uniwersytetu Wrocławskiego. Dystans chcą pokonać w siedem dni. Wszystko to z myślą o podopiecznych Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

Wioślarze UWr zbierają pieniądze dla chorych na nowotwór dzieci. W ciągu siedmiu dni chcą przepłynąć 500 kilometrów. W forsowny spływ wybrali się drewnianą łodzią typu 8+ (ósemka ze sternikiem).

Osada wioślarska, składająca się ze studentów i absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego, podjęła się wyzwania, które będzie wymagać walki z własnymi słabościami i z warunkami pogodowymi. Dla wioślarzy nie jest to jednak nowość - pływają w sekcji wioślarskiej UWr i rywalizują w zawodach ze studentami z Polski i z zagranicy. Wielomiesięczne treningi wymagają wielu wyrzeczeń - bezpośrednio przed zawodami wioślarze wstają już o 5:00, by o 6:00 rozpocząć 10 kilometrowy trening na Odrze. Po zajęciach na uczelni również pokonują taki dystans.

Spływ Odrą ma zachęcić innych do wsparcia akcji - zdecydowano się zebrać 3000 złotych i przekazać te pieniądze na leki i rehabilitację chorych dzieci.

Akcję charytatywną można wesprzeć na portalu: siepomaga.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!