Obiecujący początek sezonu kartuskich kolarzy

(bc)
Świetnie rozpoczął się nowy sezon kolarski dla zawodników klubu Kellys Cartusia Kartuzy.

Podczas otwierającego sezon Kryterium Kolarskiego w Dzierżoniowie Paweł Bernas wygrał kategorię orlików, zaś w ogólnej klasyfikacji zajął czwarte miejsce, ustępując tylko mocnym bardzo kolarzom CCC Polkowice.

– Wyścig przebiegał w szaleńczym tempie, Tomasz Marzec i Kamil Gradek brali udział w ucieczkach, ale zostały wchłonięte przez peleton - opisuje Wiesław Hirsz, szef sekcji kolarskiej Cartusii. – W decydującym odjeździe zabrakło niestety naszych zawodników, a przeprowadziło go dwóch kolarzy CCC. Paweł rozprowadzony przez Kamila finiszował jednak jako drugi z peletonu, co dało mu czwarte miejsce.

Z kolei w wyścigu "Ślężański Mnich" w Sobótce rywalizował Wojciech Skarżyński, zajmując szesnaste miejsce w generalnej klasyfikacji.

Wcześniej kartuska ekipa świetnie spisała się w wyścigu Trofeo Gueritta zaliczanym do Pucharu Hiszpanii. Na półwyspie odbywała obóz przygotowawczy, pracowali głownie nad motoryką, a start był praktycznie ich pierwszym kontaktem z rowerem. Mimo silnej konkurencji pokazali się z bardzo dobrej strony, a Bernas wywalczył tam koszulkę najaktywniejszego zawodnika.

Pierwsze starty mają już za sobą młodsi kolarze Cartusii. W Sobótce, w kategorii juniorka młodsza, 9 miejsce zajęła Weronika Lorkowska, 18 Natalia Nowotarska, a 33 Emilia Kuptz.

W Dzierżoniowie Nowotarska była 12, zaś Lorkowska 22. Startowali tam również juniorzy młodsi z Kartuz - Jakub Kupt sklasyfikowany został na 11 pozycji, Paweł Okroj na 15, a Kamil Skłodowski na 22.