Park w centrum miasta zmienił się w tajemniczy ogród.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Fontanna chłopca z łabędziem, która stała w parku w XIX wieku, dawny układ ścieżek, czy francuska karuzela (zobacz: Park Staromiejski wróci do korzeni). To tylko kilka z rzeczy, które po remoncie pojawiły się w parku. Kilkumiesięczna przebudowa przemieniła pas zieleni w centrum miasta w tajemniczy ogród.

Kolorowo i kwitnąco

- Jest tu dużo roślin, których w parkach nie ma, albo jest ich bardzo mało. Dlatego to miejsce nie wygląda jak park, bardziej przypomina ogród - wyjaśnia Mieczysław Popławski, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. -  Posadzono tutaj typowo XIX-wieczne rośliny, jak hortensje czy platany.

Miejsce nie tylko powróciło do korzeni, ale także, paradoksalnie, stało się bardziej nowoczesne. W całym parku jest dostęp do internetu miejskiego. Po remoncie wydzielono tutaj też pięć sektorów dźwięku. W zależności od tego, w jakim miejscu przebywamy, z głośników będzie wydobywała się inna muzyka.

Nowy park to także nowe plany sąsiadującego z nim Teatru Lalek. Więcej na ten temat zdradził nam dyrektor teatru, Robert Skolmowski.

- Od maja przyszłego roku chcemy wprowadzić tutaj pikniki filmowe. Na dwóch polanach będzie można organizować seanse. Na scenie letniej Teatru Lalek będzie stare kino połączone z muzyką na żywo - zdradza Skolmowski.

W ogrodzie znalazło się miejsce także dla nowych mieszkańców. W specjalnej wolierze zadomowiły się już bażanty złotogrzywe z Tybetu, w sobotę 11 września dołączą do nich papugi.

park staromiejskipark staromiejski
Po lewej fontanna, po prawej riksiarz, który będzie jeździł po parku

Miejsce dla dzieci


Kolorowa francuska karuzela, nowoczesny plac zabaw, czy biała ławeczka to atrakcje przeznaczone specjalnie dla najmłodszych (zobacz: Wrocław: Park Staromiejski z francuską karuzelą)

- Udało nam się namówić znakomitych wrocławskich lekarzy, którzy będą na białej ławeczce co niedzielę udzielać porad dzieciom do 6. roku życia - mówi Skolmowski.-  Pierwszym gościem będzie prof. Alicja Chybicka.

Park będzie otwarty w godzinach od 9. do 21. Na jego teren nie będzie można wprowadzać psów. Wstęp będzie bezpłatny.

Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska cieszą się z otwarcia parku, obawiają się tylko o to, jak długo będzie tak pięknie wyglądał.

- Takie miejsca w naszym mieście są potrzebne - mówi Anna Piotrowska.- Można tam spokojnie posiedzieć, zrelaksować się przy muzyce, a dzieci mogą poszaleć na karuzeli czy placu zabaw. Zastanawia mnie tylko jak długo park zachowa swój urok i z miejsca, które cieszy oko, stanie się kolejnym zniszczonym skwerem we Wrocławiu.

Uroczyste otwarcie parku już w sobotę, 11 września. Tego dnia będziemy mogli m.in. wysłuchać koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu Wojskowego czy Kwartetu Staromiejskiego.


Czytaj też:

Ale Obciach! Czego wstydzi się WrocławPhoto Day 10.0: Wygraj kurs foto! [konkurs]
Reanimacja kotłowni na PaczkowskiejWratislavia Cantans 2010 [program]

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

moje wrażenia. jest zajebiscie, chyba podróżujecie razem ze mną, niestety jestem ogranicziony w swoich podróżach a było by zajebiście.