Nowe Horyzonty: "Halka" Nowe Horyzonty: "Halka"

(© Nowe Horyzonty.materiały prasowe)

Nowe Horyzonty zapraszają w czwartek (10 sierpnia) na interesujące filmy. Polecamy te, które zobaczyć trzeba koniecznie.

Nowe Horyzonty w czwartek (10 sierpnia) organizują mnóstwo ciekawych pokazów. Polecam film „20th Century Women” Mike’a Millsa, którego akcja toczy się w latach 70. zeszłego wieku w Santa Barbara, a bohaterkami są kobiety reprezentujące trzy pokolenia. Film zdobył nominację do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.
„Ziemię w transie” w sekcji „Kino protestu” (seans 10 sierpnia o godz. 13) wyreżyserował Glauber Rocha, który zrealizował jeden z najważniejszych filmów swojej epoki i dowodzi, że wyzwania pozostały te same: korupcja i populizm, karmione biernością elit. Z kolei „Most Północny” Jacquesa Rivette’a (10 sierpnia o godz. 16) to historia byłej terrorystki, która po powrocie z więzienia chce odnaleźć partnera. „Luxus. Prosta historia” Agnieszki Mazanek w sekcji „Wrocławskie Horyzonty” (10 i 13 sierpnia o godz. 18.45) opowiada o dziejach wrocławskiej, radykalnej grupy artystycznej Luxus. Ich prace można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym, a w zeszłym roku podczas Survivalu pokazali świetną instalację i performance „Luxus buduje Polskę”. 10 sierpnia o godz. 13.15 ostatnia szansa obejrzenia „Menashe” (reż. Joshua Z. Weinstein), historii pobożnego Żyda ze społeczności chasydzkiej, który po śmierci żony nie może poradzić sobie z rzeczywistością. Koniecznie trzeba zobaczyć „Halkę” (na zdj.) Konstantego Meglickiego o godz. 22 na bezpłatnej projekcji w Rynku. To jedna z trzech polskich przedwojennych ekranizacji opery Stanisława Moniuszki. Film Konstantego Meglickiego nie jest jednak jej wierną adaptacją. Jerzy Braun wykorzystał w scenariuszu jedynie główne motywy libretta. Film zrealizowano w roku 1929, jeszcze w epoce kina niemego, ale już u progu dźwiękowego. Czwartkowy pokaz w Rynku odbędzie się z muzyką na żywo autorstwa Jerzego Rogiewicza. Projekcje (oprócz wieczornych w Rynku) odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!