Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Laboratoriów 10 października we Wrocławiu (ATRAKCJE, ZAPISY)

Katarzyna Gęsiarz
Wrocławskie Centrum Badań EIT jest jednym z miejsc, gdzie odbędzie się noc laboratoriów
Wrocławskie Centrum Badań EIT jest jednym z miejsc, gdzie odbędzie się noc laboratoriów Tomasz Hołod / Polska Press Grupa
10 października br. dla wszystkich zainteresowanych otwarte zostaną niedostępne na co dzień miejsca, jakimi są wrocławskie laboratoria. Wszystko za sprawą pierwszej edycji Nocy Laboratoriów, której organizatorami są Nokia Networks wraz z Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Do wydarzenia przyłączyły się również wrocławskie uczelnie, firmy, instytucje państwowe i naukowe, które otworzą drzwi do swoich pracowni badawczych.

Wzorem Nocy Muzeów, organizatorzy oraz partnerzy Nocy Laboratoriów planują otworzyć drzwi swoich laboratoriów, umożliwiając mieszkańcom Wrocławia nocne zwiedzanie miejsc, w których na co dzień tworzone są technologie przyszłości. Sprawdź, jakie miejsca możesz odwiedzić podczas Nocy Laboratoriów.

Noc Laboiratoriów w Nokii - Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks, ul. Lotnicza 12 , 54 – 155 Wrocław, budynek West Gate
Wrocławskie laboratoria badawczo-rozwojowe Nokii Networks są jednymi z najnowocześniejszych i zarazem największych miejsc tego typu w całej Europie. Na 4300 mkw., czyli powierzchni 10 boisk do koszykówki, ponad 600 osób planuje i wdraża technologie szerokopasmowego dostępu, a mówiąc prościej: systemy przesyłania danych na odległość. To dzięki takim miejscom przeciętny Kowalski może cieszyć się szybkim internetem w swoim smartfonie czy tablecie, a także może porozmawiać z osobą z drugiego końca świata. To tu rodzą się pomysły, które w znacznym stopniu będą kształtowały przyszłość telekomunikacji w perspektywie najbliższych lat, m.in. następcy popularnej technologii 4G, czyli LTE-Advanced oraz 5G mającą ujrzeć światło dzienne dopiero w 2020 roku.

Co czeka na zwiedzających?

Tysiące kilometrów kabli, telefony komórkowe, stacje bazowe czy klatka Faradaya blokująca wszelkie sygnały radiowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie będzie można zobaczyć w laboratorium Nokii. Za sprawą komór termicznych będzie można przekonać się, w jak ekstremalnych warunkach testowany jest sprzęt telekomunikacyjny, który najpierw schładzany jest do -40 st. C, by następnie podgrzać go do +70 st. C. Piekarnik i zamrażarka w jednym.

- Wszystko po to, by nasz sprzęt był niezawodny we wszystkich częściach globu, od mroźnej Syberii po pustynie Sahary - wyjaśnia Bartosz Srebniak, szef wrocławskiego Laboratorium Nokii Networks. - To i tak nie są najcięższe próby, jakie prowadzimy w firmie. Nasi koledzy z Finlandii prowadzą bardziej ekstremalne testy, paląc, topiąc czy strzelając z ostrej amunicji do BTS-ów (stacji bazowych). Nasz sprzęt musi być po prostu niezawodny w każdej sytuacji - dodaje Srebniak.

Nie tylko laboratorium
Nokia Networks oprócz zwiedzania laboratorium zaplanowała jeszcze jedną atrakcję. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa poświęcona historii telekomunikacji, która tworzona jest przy udziale Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Sprowadzone specjalnie na tę okazję do firmy pierwsze telegrafy, centrale telefoniczne czy telefony z XXI wieku, pokażą uczestnikom Nocy Laboratoriów, jak bardzo zmieniła się forma komunikacji międzyludzkiej na przestrzeni ostatnich 150 lat - czyli od powstania firmy Nokia. Oczywiście wśród eksponatów nie zabraknie starych telefonów z logo fińskiego producenta.

Wystawa zainteresuje zarówno starszych użytkowników, którzy będą mieli okazję powspominać czasy sprzed ery smartfonów, ale też dzieci i młodzież, które z większością sprzętów mogły jeszcze nie mieć styczności.

Co zrobić, by nie przespać?
Zwiedzanie laboratorium Nokii Networks odbywać się będzie w odstępach 30-minutowych w godz. 17:00 - 23:00. Jednorazowo w laboratorium może znajdować się maksymalnie grupa 20 osób.
Aby wziąć udział w Nocy, niezbędna jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.nokiawroclaw.pl w zakładce "Noc Laboratoriów".

Poniżej szczegóły Nocy w Nokii Networks, a na kolejnych stronach programy pozostałych laboratoriów biorących udział w akcji.

REGULAMIN WYDARZENIA:
1. W zwiedzaniu mogą brać polskojęzyczne osoby dorosłe oraz dzieci wyłącznie pod opieką opiekunów. Opiekun ponosi pełną odpowiedzialność za swoich podopiecznych.
2. Ze względu na źródła pól elektromagnetycznych przeciwwskazaniem do wejścia na teren laboratorium są choroby układu krążeniowo sercowego, wliczając w to rozrusznik serca.
3. Organizatorzy pragną poinformować również, że na terenie laboratorium panuje podwyższony poziom hałasu, który może być uciążliwy dla niektórych zwiedzających (zwłaszcza dzieci).
4. W laboratorium obowiązuje całkowity zakaz robienia zdjęć, utrwalania obrazu oraz dźwięku za pomocą kamer oraz innych urządzeń przeznaczonych do ich rejestrowania.
5. Zwiedzający na terenie laboratorium zawsze przebywają z opiekunem z ramienia Nokii Networks i mogą poruszać się tylko wskazanymi drogami (nie przekraczając linii ESD).
6. Zwiedzający mają zakaz dotykania i obsługi urządzeń na terenie laboratorium.
7. Podczas wydarzenia zastosowanie mają wszystkie zapisy ogólnego regulaminu Nocy Laboratoriów. Treść regulaminu jest dostępna na stronie www.noclaboratoriow.pl. Zapoznanie się z regulaminem ogólnym jest obowiązkowe dla wszystkich zwiedzających przed wejściem na teren laboratorium

REJESTRACJA:

Rejestracji dokonać będzie można od dnia 10 sierpnia poprzez wypełnienie krótkiego formularza dostępnego pod linkiem nokiawroclaw.pl/noc-laboratoriow. Przed rejestracją prosimy Państwa o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia oraz zasadami obowiązującymi na terenie laboratorium Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokii Networks we Wrocławiu.

ZOBACZ:
NOC LABORATORIÓW WE WROCŁAWSKIM CENTRUM BADAŃ EIT NA STABŁOWICACH
NOC LABORATORIÓW W HUMANITARIUM
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM SILNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH I NISKICH TEMPERATUR
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNYM POLICJI
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIACH UNIWERSYTETUY PRZYRODNICZEGO
NOC LABORATORIÓW W PARKU TECHNOLOGICZNYM
NOC LABORATORIÓW W NOKII

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Stabłowicka 147, 54-066 Wrocław

BUDYNEK 1BC

Zwiedzanie jednego laboratorium trwa ok. 15 minut, w grupie zwiedzających może znajdować się maksymalnie 20 osób. Na teren wejdą jednocześnie dwie grupy. Odwiedzimy: Laboratorium Magnetycznego Rezonansu Jądrowego NMR, Laboratorium Mikroskopii Elektronowej, Laboratorium Spektrometrii Mas, Laboratorium Krystalografii, Laboratorium Badań Struktury Ciała Stałego, Laboratorium Laserowych Systemów Pomiarowych.

BUDYNEK 7

Zwiedzanie jednego laboratorium trwa ok. 15 minut, w grupie zwiedzających może znajdować się maksymalnie 10 osób. Na teren wejdą jednocześnie dwie grupy. Odwiedzimy: Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych i Laboratorium Materiałów Polimerowych.

PROGRAM

Budynek 7 10. października - 17:00
Budynek 1bc 10. października - 17:00
Budynek 7 10. października - 17:45
Budynek 7 10. października - 18:30
Budynek 1bc 10. października - 18:45
Budynek 7 10. października - 19:15
Budynek 7 10. października - 20:00
Budynek 1bc 10. października - 20:30
Budynek 7 10. października - 20:45
Budynek 7 10. października - 21:30

Obowiązuje rezerwacja miejsc na stronie: Noc Laboratoriów

ZOBACZ:
NOC LABORATORIÓW WE WROCŁAWSKIM CENTRUM BADAŃ EIT NA STABŁOWICACH
NOC LABORATORIÓW W HUMANITARIUM
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM SILNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH I NISKICH TEMPERATUR
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNYM POLICJI
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIACH UNIWERSYTETUY PRZYRODNICZEGO
NOC LABORATORIÓW W PARKU TECHNOLOGICZNYM
NOC LABORATORIÓW W NOKII

Humanitarium Ogrody Doświadczeń - Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, ul. Stabłowicka 147A, 54-066 Wrocław

PROGRAM

Wejście o pełnych godzinach (17:00 – 22:00). Warsztaty trwają ok. 40 minut.

17:15 Warsztat - sprawdź swoje pH (max. 5 rodzin/15 osób)
17:45 Pokaz z suchym lodem i z ciekłym azotem
18:15 Warsztat - plastik z mleka (max. 5 rodzin/15 osób)
18:45 Pokaz z suchym lodem i z ciekłym azotem
19:15 Warsztat - sprawdź swoje pH (max. 5 rodzin/15 osób)
19:45 Pokaz z suchym lodem i z ciekłym azotem
20:15 Warsztat - plastik z mleka (max. 5 rodzin/15 osób)
20:45 Pokaz z suchym lodem i z ciekłym azotem
21:15 Warsztat - sprawdź swoje pH (max. 5 rodzin/15 osób)
21:45 Pokaz z suchym lodem i z ciekłym azotem
22:15 Warsztat - plastik z mleka (max. 5 rodzin/15 osób)

Obowiązuje rejestracja miejsc na stronie: bilety.eitplus.pl. Regulamin zwiedzania dostępny na stronie: Noc Laboratoriów

ZOBACZ:
NOC LABORATORIÓW WE WROCŁAWSKIM CENTRUM BADAŃ EIT NA STABŁOWICACH
NOC LABORATORIÓW W HUMANITARIUM
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM SILNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH I NISKICH TEMPERATUR
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNYM POLICJI
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIACH UNIWERSYTETUY PRZYRODNICZEGO
NOC LABORATORIÓW W PARKU TECHNOLOGICZNYM
NOC LABORATORIÓW W NOKII


Międzynarodowe Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur, ul. Gajowicka 95, 53-421 Wrocław


REGULAMIN WYDARZENIA:

Regulamin Przebywania na terenie Międzynarodowego Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur we Wrocławiu

Uczestnicy Wydarzenia pn. Noc Laboratoriów odbywającego się w dniu 10 października 2015 we Wrocławiu są zaproszeni, po wcześniejszym zapisaniu się na listę uczestników, na teren Laboratorium do wzięcia udziału w wykładach i pokazach przygotowanych specjalnie na ww. wydarzenie.
Maksymalna liczba osób mogąca wejść na teren Laboratorium będzie ściśle określona i podana na stronach internetowych Organizatora oraz Laboratorium.
Do Laboratorium Uczestnicy wchodzą w obecności Osoby Oprowadzającej, którą będzie Pracownik Laboratorium.
Podczas pokazów z wykorzystaniem cieczy kriogenicznych Uczestnicy są zobowiązani zachować szczególną ostrożność oraz dokładnie przestrzegać wytycznych Pracowników Laboratorium.
Ze względu na działanie magnesów wytwarzających silne pola magnetyczne uczestniczenie w niektórych pokazach osób z rozrusznikami serca będzie niemożliwe.
Uczestnikom zabrania się oddalania od grupy oraz dotykania urządzeń pomiarowych bez wyraźnego pozwolenia Osoby Oprowadzającej.
Nieprzestrzeganie niniejszego Regulaminu oraz ogólnego Regulaminu Wydarzenia pn. Noc Laboratoriów skutkować będzie natychmiastowym wyproszeniem Uczestnika z terenu Laboratorium.


PROGRAM

1) Sesja I, 17:00
(30 osób, wiek uczestników: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, dorośli)
"Nadprzewodnictwo: zerowy opór elektryczny, lewitacja - to bardzo proste"
- krótki wykład popularnonaukowy nt. niskich temperatur i nadprzewodnictwa z pokazami,
Miejsce: sala seminaryjna, II p., „Nowy budynek” (na dole znajduje się portiernia)
- zwiedzanie Międzynarodowego Laboratorium: elektromagnesy nadprzewodnikowe (15 T), bitterowskie (17 T) i impulsowe (40 T),

Czas trwania sesji: ok. 1.5 godziny.

2) Sesja II, 19:30
(30 osób, wiek uczestników: gimnazjum szkoła ponadgimnazjalna, dorośli)
„Arktyka w laboratorium, czyli niskie temperatury w nauce” oraz „Magnesy – czy tylko na lodówkę”
- krótki wykład popularnonaukowy nt. niskich temperatur i magnetyzmu z pokazami,
Miejsce: sala seminaryjna, II p., „Nowy budynek” (na dole znajduje się portiernia)
- zwiedzanie Międzynarodowego Laboratorium: elektromagnesy nadprzewodnikowe (15 T), bitterowskie (17 T) i impulsowe (40 T),

Czas trwania sesji: ok. 1.5 godziny.

3) Sesja „Rodzinna” I, 18:30
(20 osób, wiek uczestników: bez ograniczeń)
„Zabawy nauką”, czyli pokazy wraz z krótkim omówieniem lewitacji nadprzewodników oraz inne niezwykłe zachowanie się materii w niskich temperaturach (-196 C),

- zwiedzanie Międzynarodowego Laboratorium: elektromagnesy nadprzewodnikowe (15 T), bitterowskie (17 T) i impulsowe (40 T),

Czas trwania sesji: ok. 60 minut.

4) Sesja „Rodzinna” II, 20:30
(20 osób, wiek uczestników: bez ograniczeń)
„Zabawy nauką”, czyli pokazy wraz z krótkim omówieniem lewitacji nadprzewodników oraz inne niezwykłe zachowanie się materii w niskich temperaturach (-196 C),

- zwiedzanie Międzynarodowego Laboratorium: elektromagnesy nadprzewodnikowe (15 T), bitterowskie (17 T) i impulsowe (40 T),

Czas trwania sesji: ok. 60 minut.

5) Sesja nocna, 22:00
(20 osób, wiek uczestników: bez ograniczeń)
- pokazy pracy magnesów bitterowskich zasilanych prądem o natężeniu 12 000 A
[połączone z lewitacją różnych dziwnych obiektów: metali, owoców i ...]

Czas trwania sesji: ok. 45 minut.


Obowiązuje rejestracja miejsc. Należy zgłaszać się na poniższe adresy i koniecznie podać imię i nazwisko rejestrowanych osób i nazwę sesji.
• Krzysztof Filar, e-mail: [email protected], Tel. (71) 390 71 38;
• Grzegorz Gajda e-mail: [email protected], Tel. (71) 390 71 38.

ZOBACZ:
NOC LABORATORIÓW WE WROCŁAWSKIM CENTRUM BADAŃ EIT NA STABŁOWICACH
NOC LABORATORIÓW W HUMANITARIUM
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM SILNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH I NISKICH TEMPERATUR
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNYM POLICJI
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIACH UNIWERSYTETUY PRZYRODNICZEGO
NOC LABORATORIÓW W PARKU TECHNOLOGICZNYM
NOC LABORATORIÓW W NOKII

Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, ul. Podwale 31 - 33

PROGRAM

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Dydaktyczno-Naukowe, pl. Grunwaldzki 24a, aula im. Jana Pawła II

17.0 - 17.15 Prezentacja Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji
we Wrocławiu
17.15 – 17.30 Prezentacja Pracowni Badań Antroposkopijnych
17.30 – 17.45 Prezentacja Pracowni Badań Broni i Balistyki
17.45 – 18.00 Prezentacja Pracowni Badań Chemicznych
18.15 – 18.30 Prezentacja Pracowni Badań Daktyloskopijnych
18.30 – 18.45 Prezentacja Pracowni Badań Dokumentów
18.45 – 19.00 Prezentacja Pracowni Badań Fonoskopijnych
19.00 – 19.15 Prezentacja Pracowni Badań Informatycznych
19.15 – 19.30 Prezentacja Pracowni Badań Mechanoskopijnych
19.30 – 19.45 Prezentacja Pracowni Badań Traseologicznych
19.45 – 20.00 Prezentacja Pracowni Badań Zapisów Wizualnych
20.00 – 20.15 Prezentacja Pracowni Badań Genetyki Sądowej
20.15 – 20.30 Prezentacja nadzoru merytorycznego nad komórkami techniki kryminalistycznej województwa dolnośląskiego. Wprowadzenie do pokazu oględzin miejsca zdarzenia
20.45 – 21.45 Pokaz oględzin miejsca zdarzenia z uwzględnieniem głównych rodzajów śladów kryminalistycznych występujących na miejscu zdarzenia oraz wykonywanymi dokumentacjami technicznymi w postaci nagrań wideo, zdjęć oraz szkiców. - wymagane wcześniejsze zapisy.

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Dydaktyczno-Naukowe, pl. Grunwaldzki 24a, sala 1C.

17.00 – 18.00 – opracowanie portretu pamięciowego przez biegłego z zakresu badań antroposkopijnych - wymagane wcześniejsze zapisy.

18.00 – 19.00 - opracowanie portretu pamięciowego przez biegłego z zakresu badań antroposkopijnych - wymagane wcześniejsze zapisy.

Imprezy towarzyszące: 17.00 – 20.00
Hall oraz pomieszczenia przed aulą:

- pokaz sprzętu Zespołu Minersko – Pirotechnicznego SPAP KWP we Wrocławiu,\
- pokaz sprzętu Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Hradcu Kralove,
- pokaz sprzęty kryminalistycznego Dyrekcji Policji w Görlitz,
- pokaz sprzętu Izby Celnej we Wrocławiu,
- pokaz sprzętu i materiałów kryminalistycznych firmy Transfarm,
- pokaz sprzętu firmy CYBID,
- pokaz możliwości ujawniania śladów daktyloskopijnych wraz z możliwością wykonania daktyloskopii palca (Sekcja Daktyloskopii LK KWP we Wrocławiu),

Na wydarzenia, na które wymagane są zapisy, można zarejestrować się pod adresem mailowym: [email protected], podając: nazwę wydarzenia, godzinę i liczbę zgłaszanych osób. Rejestracja trwa do 9 października do godz. 12:00.

ZOBACZ:
NOC LABORATORIÓW WE WROCŁAWSKIM CENTRUM BADAŃ EIT NA STABŁOWICACH
NOC LABORATORIÓW W HUMANITARIUM
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM SILNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH I NISKICH TEMPERATUR
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNYM POLICJI
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIACH UNIWERSYTETUY PRZYRODNICZEGO
NOC LABORATORIÓW W PARKU TECHNOLOGICZNYM
NOC LABORATORIÓW W NOKII

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. C. K. Norwida 25,50-375 Wrocław

Zajęcia we wszystkich laboratoriach trwają ok. 45 minut i zaczynają się o pełnych godzinach od 17:00 do 22:00. W każdych zajęciach uczestniczyć może maksymalnie 10 osób. Dostępne będą:

Laboratorium Mikroskopii Elektronowej (BIHZ) (Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Pracownia Mikroskopii Elektronowej, ul. Kożuchowska 5b)
Laboratorium Oceny i Analiz Mleka (BIHZ) (Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Instytut Hodowli Zwierząt, ul. Chełmońskiego 38c)
Laboratorium Biochemiczne (BIHZ) (Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Instytut Hodowli Zwierząt, ul. Chełmońskiego 38c)
Laboratorium Wodne (IKSIG) (Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Instytut Inżynierii Środowiska, pl. Grunwaldzki 24)
Laboratorium Technologii Materiałów i Konstrukcji Budowlanych (IKSIG) (Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Instytut Budownictwa, pl. Grunwaldzki 24)
Laboratorium Biologii Molekularnej (WPT) (Wydział Przyrodniczo-Technologiczny, Katedra Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa, pl. Grunwaldzki 24a)
Laboratorium Kultur in vitro (WPT) (Wydział Przyrodniczo-Technologiczny, Katedra Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa, pl. Grunwaldzki 24a)
Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii (WPT) (Wydział Przyrodniczo-Technologiczny, Katedra Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa, Instytut Inżynierii Rolniczej, ul. Chełmońskiego 37/41)
Laboratorium Mikrobiologii Żywności (Wet) (Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Konsumenta, ul. C. K. Norwida 31)
Laboratorium Oceny Nasienia i Zapłodnienia In Vitro (Wet) (Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich, pl. Grunwaldzki 49)

Zapisy obowiązują do konkretnego laboratorium, na konkretną godzinę. W wydarzeniu mogą wziąć udział już 10-latki - ale pod opieką rodziców. Rejestracja: [email protected]. Rejestracja trwa do 9 października do godz. 12:00.

ZOBACZ:
NOC LABORATORIÓW WE WROCŁAWSKIM CENTRUM BADAŃ EIT NA STABŁOWICACH
NOC LABORATORIÓW W HUMANITARIUM
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM SILNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH I NISKICH TEMPERATUR
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNYM POLICJI
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIACH UNIWERSYTETUY PRZYRODNICZEGO
NOC LABORATORIÓW W PARKU TECHNOLOGICZNYM
NOC LABORATORIÓW W NOKII


Wrocławski Park Technologiczny S.A., ul. Muchoborska 18, Wrocław

Fundacja Pro Mathematica, ul. Muchoborska 18, Wrocław

PROGRAM

ul. Duńska 9, budynek DELTA, parter
Sala laboratoryjna Centrum Edukacyjnego Technoludek:

17.00 – 17.45 Kolorowe laboratorium (4-7 lat)
18.00 - 18.45 Kolorowe laboratorium (8-13 lat)
19.00 – 20.00 Genetyka (14-17 lat)
20.10 – 21.10 Genetyka (14-17 lat)

Duża sala Centrum Edukacyjnego Technoludek:

17.00 - 18.00 Przygody z Łazikiem (5-7 lat)
18.10 - 19.10 Przygody z Łazikiem (8-9 lat)

Sala konferencyjna DELTA:

17.00 - 18.00 Kriogenika (4-7 lat)
18.15 - 19.15 Kriogenika (8-13 lat)
19.30 - 20.30 Kriogenika (14-17 lat)

Sala wielofunkcyjna DELTA:

17.00 - 21.00 pokazy
17.00 - 21.00 wystawa firm

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia można przesyłać na adres: [email protected].

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Laboratorium chemiczne dla dzieci i młodzieży - nowa atrakcja w Humanitarium (FILM, ZDJĘCIA)

ZOBACZ:
NOC LABORATORIÓW WE WROCŁAWSKIM CENTRUM BADAŃ EIT NA STABŁOWICACH
NOC LABORATORIÓW W HUMANITARIUM
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM SILNYCH PÓL MAGNETYCZNYCH I NISKICH TEMPERATUR
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNYM POLICJI
NOC LABORATORIÓW W LABORATORIACH UNIWERSYTETUY PRZYRODNICZEGO
NOC LABORATORIÓW W PARKU TECHNOLOGICZNYM
NOC LABORATORIÓW W NOKII

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto