"Nina" przedpremierowo we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty

"Nina" to debiutalancki film Olgi Chajdas. Do zobaczenia w poniedziałek, 1 października o godzinie 19 w Kinie Nowe Horyzonty.

Tytułowa "Nina" (Julia Kijowska) jest nauczycielką, ma ponad 30 lat. Nie może mieć dzieci, razem z mężem Wojtkiem (Andrzej Konopka, mogliście go Państwo widzieć w "Pokocie" w roli Komendanta oraz w "Na dobre i na złe", gdzie zagrał Darka), szukają surogatki. Zdaje się, że znaleźli ideał – Magda (Eliza Rycembel) ma 25 lat, żyje bez zobowiązań. Nina się w niej zakochuje, demolując swoje małżeństwo, w którym i tak przeżywa kłopoty. Olga Chajdas opowiada o nieoczekiwanym uczuciu, o tym, jak ludzie wypełniają pustkę.
– Ten film to przebój MFF Nowe Horyzonty, nagrodzony Złotym Pazurem w Gdyni (nagrodą konkursu "Inne Spojrzenie", za "osobisty ton wypowiedzi, eksplorację tematu mało obecnego w polskim kinie i znakomitą realizację" – przyp. red.), to opowieść o pięknym romansie między dwiema kobietami. Olga Chajdas opowiada też o tym, jak upupia nas społeczeństwo, wpisując w role: idealnej żony, idealnej kochanki i inne. To także nienachalna analiza tego, jak w stereotypach grzęźnie współczesne społeczeństwo – mówi Stanisław Abramik ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, organizującego pokaz. Film oprócz Złotego Pazura zdobył kilka nagród. Znajdzie się w repertuarze 5 października.
W produkcji jest serial "1983" we współreżyserii Olgi Chajdas (reżyserują go też: Agnieszka Holland, Kasia Adamik i Agnieszka Smoczyńska). Na poniedziałkowym pokazie o godzinie 19 we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21) gośćmi będą: Olga Chajdas, Eliza Rycembel oraz Andrzej Konopka.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane