W dniu wczorajszym, w oparciu o art. 7 ustawy o ochronie zwierząt, po konsultacjach z prokuraturą w Wejherowie, powiatowym inspektoratem weterynarii i wójtem gminy Luzino, a także w zgodzie z decyzją właściciela działki ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W dniu wczorajszym, w oparciu o art. 7 ustawy o ochronie zwierząt, po konsultacjach z prokuraturą w Wejherowie, powiatowym inspektoratem weterynarii i wójtem gminy Luzino, a także w zgodzie z decyzją właściciela działki w Dąbrówce koło Luzina p.Oliverem Woiwode, który upoważnił OTOZ Animalas do nieograniczonego wchodzenia na ten teren, w asyście policji OTOZ przejął opiekę nad znajdującymi się tam 136 psami.
Widok był przerażający. Sytuacja, jaką przedstawiciele Towarzystwa zastali wykraczała poza ramy tego, co dałoby się określić słowami. Psia tragedia. Zwierzęta były tam przetrzymywane w tragicznych warunkach: nieocieplane budy ustawione w gołym polu, większość zwierząt pilnie wymagająca opieki weterynaryjnej, część w tragicznym stanie...

Zanim zostaną przekazane w inne miejsce, zostaną objęte ścisłą kwarantanną. Muszą być zaszczepione i poddane leczeniu.
Tym psiakom brakuje dosłownie wszystkiego a potrzeb jest tak wiele, że nie sposób ich wymienić. Wyzwanie przekracza możliwości Towarzystwa, które oczywiście zrobi wszystko, aby zwierzęta otrzymały od losu nową szansę na lepsze życie, ale to jednocześnie dla Animalsu wielkie wyzwanie.
Osoby chcące pomóc, o wrażliwym sercu, prosimy o przekazywanie karmy do schroniska w gdyńskim Ciapkowie. Potrzebne są budy i elementy umożliwiające zadaszenie wybiegów, a także datki pieniężne.
Nr konta: OTOZ Animals 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!