Na przystanku przy ul Na przystanku przy ul

Na przystanku przy ul. Dubois pasażerowie muszą przepychać się między autami. (© Fot. Janusz Wójtowicz )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Są we Wrocławiu tak wąskie przystanki komunikacji miejskiej, że podróżni boją się tam czekać na autobus czy tramwaj.

- Najgorsze są te starsze, które nie były remontowane od wielu lat - twierdzi Mateusz Niedziela z Wrocławskiego Forum Komunikacyjnego.
Przepisy budowlane mówią, że przystanek tramwajowy powinien mieć co najmniej 3,5 metra szerokości, a autobusowy 1,5 metra. Tego wymogu na pewno nie spełnia ten przy ul. Drobnera dla jadących w stronę Rynku, na którym zatrzymują się tramwaje linii 6, 7 i 8. Podróżni czekają tu na wąskim skrawku chodnika, mającym mniej niż metr szerokości. Na dodatek od ruchliwej ulicy nie oddzielają go barierki, bo nie ma na nie miejsca.

- To najgorszy przystanek we Wrocławiu. Jeżdżę z niego do pracy od 6 lat i zawsze boję się, że ktoś wjedzie samochodem na chodnik. Powinno tu stanąć ogrodzenie, bo w końcu dojdzie do tragedii - opowiada Mikołaj Nowacki, pracownik jednego z wrocławskich banków.
W fatalnym stanie jest też przystanek linii 9, 15 i 22 przy skrzyżowaniu ul. Stawowej z Suchą. Panuje na nim spory ruch, bo podróżni często wysiadają tu, by dojść do Dworca Głównego PKP. Żeby przejść na drugą stronę ulicy, trzeba poczekać na wąskim i dziurawym kawałku chodnika, tuż przed ruchliwą jezdnią. A za plecami pieszych jeżdżą rozpędzone tramwaje.
- Pół roku temu o plecak mojego chłopaka, który czekał na tym przejściu, otarł się o tramwaj jadący od ulicy Ślężnej. Od tamtej pory czekamy na zielone światło, stojąc kawałek dalej - wspomina studentka Marta Chojrzyńska.

Krzysztof Kubicki z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta tłumaczy, że urzędnicy wiedzą o problemach z przystankami i będą one poszerzane. - Te, które są w najgorszym stanie, jak na Drobnera i Dubois czy przy skrzyżowaniu ulic Borowskiej z Suchą, na pewno przejdą remont i będą bezpieczniejsze. Ale trzeba na to poczekać - najpóźniej do 2012 roku - wyjaśnia Kubicki.
Współpraca: Anna SzyszkaTe przystanki są niebezpieczne:


"Dubois" - tramwajowy przy skrzyżowaniu ulic Drobnera z Dubois w stronę centrum
"Dworzec PKS" - przy skrzyżowaniu ul. Borowskiej z Suchą w stronę ul. Ślężnej
"Grabowa" - tramwajowy przy ul. Grabowej w stronę Leśnicy
"Bystrzycka" - autobusowy przy ul. Bystrzyckiej w stronę centrum miasta
"Braterska" - tramwajowy przy ul. Braterskiej w obie strony
"Świdnicka" - tramwajowy przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z Widok
"Most Grunwaldzki" - autobusowy i tramwajowy w obie strony

Problemy z przystankami można zgłaszać do ZDiUM, tel. 071-376-00-22, mejl: dyspozytor@zdium.wroc.pl.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!