Zawodnicy tegorocznej edycji rajdu Złombol 2015 już wystartowali, a my prezentujemy wam jakie piękne auta komunistycznej technologii do tej por startowały w tym niezwykłym wyścigu.

Od 2007 roku w Złombolu wzięło udział aż 401 samochodów. Organizatorzy obliczyli, że najwięcej było pojazdów marki Żuk, bo aż 69, ale w statystyce goni go Polonez z 47 pojazdami i Fiaty 125p, których pojechało 46. W Złombolu pojawiły się też takie pojazdy jak: Yugo Koral, UAZ, Velorex, Barkas, Tarpan, a nawet autobus marki Autosan. Było również wiele załóg, które do końca nie umiały określi marki swojego samochodu. W naszej galerii zobaczycie nasz subiektywny wybór najpiękniejszych aut ze Złombolu.

Czytaj też: Złombol 2015: wyjątkowy rajd w szczególnym celu. Starą nyską po pomoc dla dzieciaków

Tak Złombol wyglądał w poprzednich latach:źródło:x-news/TVN Turbo

Charytatywnie

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Hesbaye (gość)

no tak, sprzęt ma być z demoludów ale do welorexa pajace wsadzili sobie silnik z Hondy.A przecież miało być tanio bo cała forsa idzie na dzieci. Wyszło na to że goście z weloreksa jada sobie Hondą , a to co im jeszcze zostało dostaną sierotki.Przypomnę że według założeń rajdu sprzęt miał nie przekraczać tysiąca czy dwu tyś zł.

kati (gość)

Idea kapitalna, samochody piękne, w przyszłym roku jade!
A z Autosanem to już pojechali po bandzie :)

Niesłuszny i ciekawy. (gość)

To znaczy, że ta komusza, jak chcecie, technologia, była na wyższym poziomie, niż dzisiejsza już ideowo prawidłowa. Po tylu latach jest sprawna.