(© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We Wrocławiu powstał Nadodrzański Ogród Społeczny - zielone miejsce integracji społecznej. Znajdziemy go u zbiegu ulic Paulińskiej i Rydygiera. Otwarcie ogrodu odbędzie się 12. września.

Nadodrzański Ogród Społeczny przy skwerze Paulińska i Rydygiera, to miejsce służące rekreacji, integracji i podejmowaniu działań społecznych o profilu ekologicznym, na przykład takich jak hodowla zieleni ozdobnej i roślin uprawnych.

Elementami infrastruktury umożliwiającymi działania będą m.in. skrzynie z zielenią, kontener do przechowywania narzędzi, namiot ogrodowy wraz z leżakami oraz stołami. Na elewacjach sąsiednich budynków powstaną mural, zielona ściana i Mozaika Nadodrza - unikatowa mozaika, która składać się będzie z kafli stworzonych, pod opieką nadodrzańskich artystów ceramików, przez mieszkańców.

Otwarcie Nadodrzańskiego Ogrodu Społecznego odbędzie się 12. września. Początek o godz. 14:00.

Partnerem strategicznym Ogrodu Społecznego jest Fortum, a partnerami projektu są firma Georg Utz Sp. z o.o., TRATWA i ZTPS 7 MOPS-u. Firmy Fortum i UTZ zasponsorowały skrzynie, kontener i wyposażenie, zaś Tartwa i ZTPS 7 pomagają w działaniach.

HARMONOGRAM OTWARCIA

Od 14:00
- z Fundacją Pro Mathematica będzie okazja przygotować kolorowe wybuchy, pienistego węża, lampę lalę i obejrzeć świat w trójwymiarowych okularach,
- lokalni liderzy z ZTPS 6 we Wrocławiu zaproszą najmłodszych do zabaw hula hop, twister, rakietek, rzutów do celu i malowania twarzy. Dzieci stworzą z nimi również wyjątkowe torby i pomalują koszulki,
- z Wrocławską Rewitalizacją będzie można przygotować „mówiące psy” zachęcające do sprzątania po swoich pupilach

15:00 - oficjalne otwarcie Nadodrzańskiego Ogrodu Społecznego i wspólne sadzenie roślin.

W planach nie zabraknie również wspólnego sąsiedzkiego grillowania i waty cukrowej. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Podczas imprezy można zapisać się do udziału w projekcie „Mozaika Nadodrza”.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!