fot. Filip Basara fot. Filip Basara

fot. Filip Basara (© Brave Kids we Wrocławiu )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

30 marca w Konturach Kultury ruszy spotkanie organizacyjne odnośnie 6. edycji projektu edukacyjnego Brave Kids.

Zobacz: Twórca "Wstydu" nakręcił film o gimnazjalistach. Zakończono zdjęcia do obrazu "Gimbaza"

Na najbliższym spotkaniu organizatorzy opowiedzą, co to jest projekt Brave Kids i jak do niego dołączyć. Będzie można też porozmawiać z rodzinami, które gościły dzieciaki z różnych zakątków świata w czasie poprzednich edycji.

– Dzieci, które przyjeżdżają na Brave Kids, są niezwykłe. Projekt daje możliwość poznania nie tylko utalentowanych, lecz także pełnych energii i radości małych artystów z różnych stron świata. Takich doświadczeń nie daje żadna podróż – mówi Justyna Warecka, producentka projektu Brave Kids.

W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i debatach, a także przygotowują widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. Rodziny, które do tej pory gościły dzieci w ramach Brave Kids, podkreślają często, że ten projekt niesamowicie wciąga. Między rodzinami, a dziećmi powstają mocne relacje, bardzo często podtrzymywane także po wyjeździe małych artystów.

– To czas wypełniony pozytywnym emocjami, a także fantastyczna przygoda dla naszych dzieci. Uczy tolerancji i otwartości na świat. Projekt Brave Kids łączy też rodziny goszczące. Dzięki udziałowi w tym wyjątkowym przedsięwzięciu mamy wielu nowych przyjaciół – mówi Laryssa Kowalczyk, która dwa lata temu gościła chłopców z Indii, a rok temu dziewczynki z Indonezji.

Brave Kids potrwa od 17 czerwca do 12 lipca. Projekt odbędzie się równolegle także w Warszawie, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu. Rodziny ugoszczą dzieci w swoich domach od 17 do 29 czerwca.

Celem Brave Kids jest spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych i młodzieżowych z różnych części świata. Młodzi ludzie używają sztuki jako narzędzia, które ułatwia społeczną przemianę. Projekt pokazuje różnorodność kultury światowej. Ma promować postawę zrozumienia i otwartości względem drugiego człowieka.

Zobacz też:

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!