Mistrzostwa Świata 2014 w siatkówce: Polska - Australia 3:0 [Zdjęcia]

Piotr KalsztynZaktualizowano
We wtorek wieczorem reprezentacja Polski wygrała z drużyną Australii we Wrocławiu 3:0 podczas drugiego meczu Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn.

Patrząc na tabelę grupy A jeszcze przed rozpoczęciem meczu, można było pomyśleć, że czeka nas wyrównane spotkanie. Zarówno Polacy i Australijczycy wygrali swoje pierwsze mecze 3:0, dokładnie tym samym stosunkiem małych punktów. Polacy wygrali jednak na Stadionie Narodowym z solidną reprezentacją Serbii, siatkarze z antypodów zwyciężyli natomiast z Kamerunem - drużyną uznawaną za najsłabszą na tym turnieju.

Polacy potwierdzili swoją dobrą formę już w pierwszym secie, kiedy nie dali rywalom żadnych szans i pewnie zwyciężyli do 17. W kolejnym secie obudzili się Australijczycy, którzy przez większość czasu grali z Polakami jak równym z równym - pod koniec jednak się nieco pogubili i przegrali go do 19 punktów. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:22 i Polacy wygrali spotkanie 3:0. Zdecydowanie nie był to jeden z tych meczów, które przechodzą do historii, ale każde zwycięstwo naszej reprezentacji jak najbardziej cieszy.

Zobacz tabele, wyniki i terminarz wszystkich grup Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce

W pozostałych dwóch spotkaniach grupy A Serbia wygrała z Argentyną 3:1, tym samym wynikiem zakończył się mecz Wenezuela - Kamerun. Po drugiej kolejce spotkań Polska jest samodzielnym liderem grupy.