Warszawa: Nie wywłaszczać Krzywdów! Ciąg dalszy sporu o działkę pod nowy tramwaj.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ciąg dalszy sprawy rodziny Krzywdów z Wrocławia i ich działki, na której ma powstać linia tramwajowa prowadząca do stadionu na Maślicach.

Ministerstwo Infrastruktury nie zgodziło się w poniedziałek na wszczęcie postępowania wywłaszczeniowego Krzywdów z ich działki (1,2 ha). Rodzina ma na niej swój dom i szklarnie z kwiatami.
Przymusowego wywłaszczenia chciał wrocławski urząd miejski, który od kilkunastu miesięcy nie może porozumieć się z Krzywdami co do ceny za wykup ich gruntu.
Magistrat złożył wniosek o przymusowe wywłaszczenie Krzywdów w urzędzie wojewódzkim kilka miesięcy temu. Ale w lipcu, kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem postępowania, grunt zmienił właściciela. Danuta Krzywda podarowała działkę swojemu synowi.

Urząd wojewódzki odmówił wywłaszczenia i nakazał magistratowi rozpoczęcie cenowych negocjacji od początku. Powód? Zmienił się właściciel.
Urząd miejski odwołał się od tej decyzji do ministra infrastruktury. Magistrat przekonywał, że darowizna nie powinna wstrzymywać całej procedury.

- Wczorajsza decyzja ministra to niebezpieczny precedens - komentują nieoficjalnie we wrocławskim magistracie. - Okazuje się, że można blokować publiczną inwestycję. Wystarczy w nieskończoność przenosić własność gruntu, który ma być wywłaszczony.
Budowa linii tramwajowej musi się zacząć w grudniu. Tylko wtedy wykonawca zdąży ukończyć ją przed Euro 2012.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!