Od 2007 roku trwała budowa kanalizacji na Ołtaszynie i choć inwestycja zakończyła się już w grudniu ubiegłego roku, dopiero teraz mieszkańcy osiedla mogą pozbyć się szamba.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wszystko przez wykonawcę inwestycji, firmę Hydrobudowa, która nie dostarczyła w terminie niezbędnych dokumentów. Bez nich działanie kanalizacji było niemożliwe.

- Chodziło o podstawowe dokumenty - tłumaczyła w lutym Jolanta Szczepańska z Biura Funduszu Spójności Urzędu Miejskiego Wrocławia.- Nie wiemy np., czy wszystkie próby i pomiary, które trzeba przeprowadzić zostały wykonane, a jeśli tak, czy wyszły pozytywnie - dodaje.

Po załatwieniu spraw formalnych, w końcu możliwe stało się podłączenie kanalizacji na Ołtaszynie. 9 lipca MPWiK przejęło nowo wybudowaną sieć wodociągową i kanalizacyjną.

- Nowa infrastruktura umożliwia podłączenie do kanalizacji sanitarnej już istniejących osiedli mieszkaniowych, jak i nowo budowanych oraz projektowanych - informuje Julia Wach z Biura Prasowego Urzędu Miasta.- W ramach inwestycji wybudowano prawie 21,5 km kanalizacji sanitarnej, ponad 14 km sieci wodociągowej, około 9,5 km kanalizacji deszczowej oraz odtworzono nawierzchnię ulic.

Dodatkowo postawiono przepompownię ścieków przy ul. Ułańskiej, która pompuje ścieki z osiedla Ołtaszyn do wybudowanego kolektora i do Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków.

Mieszkańcy osiedla cieszą się, że w końcu będą mogli zrezygnować z przydomowych szamb.

- Czekaliśmy bardzo długo na powstanie kanalizacji na Ołtaszynie - żali się pani Ewa Wiśniewska.- Mam nadzieję, że podłączenie do sieci będzie już tylko zwykłą formalnością.

Inwestycja kosztowała 43,7 mln Euro, z czego 3,3 mln pochodziło ze środków Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.


Czytaj też:


Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!