Tak miałą wyglądać Galeria Śląska

galeria śląska wrocław, stadion miejski dziura, teren stadion miejski, inwestycja zygmnut solorz żak (© mat. pras.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miasto rozwiąże umowę ze Śląskiem Wrocław na dzierżawę terenu przy Stadionie Miejskim.

Śląsk Wrocław, którego właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak, dostał od miasta w dzierżawę teren przy Stadionie Miejskim. Miała na nim powstać galeria handlowa. Właściciel działki nie dostał kredytu na sfinansowanie budowy.

- Umówiliśmy się, że do końca listopada zostaną złożone ostateczne deklaracje przez Śląsk Wrocław w sprawie budowy galerii - mówi Paweł Czuma, rzecznik urzędu miasta. - Te się nie pojawiły, więc porozumieliśmy się, żeby rozwiązać umowę na dzierżawę tego terenu. Miejsce, na którym miała powstać galeria Śląska zostanie wystawiony na sprzedaż za kilka miesięcy. Związane jest to z formalnościami, chodzi między innymi o wycenę terenu - wyjaśnia.

Przy Stadionie Miejskim planowana była galeria handlowa, z której zyski miał czerpać klub Śląsk Wrocław. Pomysł pojawił się trzy lata temu, a inwestycja miała być gotowa przed Euro 2012. Prace jednak się nie rozpoczęły. Teraz teren zagospodaruje nowy inwestor, ale już po mistrzostwach Europy. Przedstawiciele miasta zapewniają, że zadbają o to, żeby "dziura" nie szpeciła terenu przy stadionie.


Czytaj też:


Losowanie grup Euro 2012 po wrocławsku


Andrzejki we Wrocławiu 2011


Wrocław: Sylwester 2011


Konkurs na zdjęcia z wrocławskiego zoo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!