ME 2016 w piłce ręcznej: Hiszpania - Szwecja 24:22 (ZDJĘCIA)

Piotr Janas
Hiszpania - Szwecja 24:22 (12:10) ME w Piłce Ręcznej
Hiszpania - Szwecja 24:22 (12:10) ME w Piłce Ręcznej Paweł Relikowski
Mecz Hiszpania - Szwecja zakończył się wynikiem 24:22 (12:10). Był to ostatni mecz w grupie C, która spotkania rozgrywła w Hali Ludowej we Wrocławiu. Hiszpania zajęła pierwsze miejsce w grupie C i do drugiej fazy awansowała z 4 punktami.

Przed meczem było wiadomo, że oba zespoły awansują do rundy głównej turnieju, ale zwycięzca zapewniał sobie bowiem awans z kompletem 4 punktów.

W całym meczu lepsi byli Hiszpanie, którzy nie dali Szwedom rozwinąć skrzydeł. Prowadzili do przerwy 12:10. Skandynawowie z biegiem czasu grali coraz bardziej nerwowo i popełniali stosunkowo dużo niewymuszonych błędów. Na 10 minut przed końcem przybysze z Półwyspu Iberyjskiego prowadzili 21:17.

W końcówce reprezentanci Szwecji wzięli się w garść, ale nie zdążyli już odwrócić losów tej rywalizacji. Przegrali 22:24 i zakończyli zmagania w grupie C na trzecim miejscu. Awansowali oni do II fazy turnieju, ale szanse na zakwalifikowanie się do strefy medalowej mają już tylko iluzoryczne. Nawet komplet trzech zwycięstw nie zagwarantuje im możliwości gry o medale.

Kolejne mecze w Hali Ludowej już w piątek. Poza Hiszpanią, Niemcami i Szwecją, we Wrocławiu zagrają jeszcze trzy najlepsze zespoły z grupy D, czyli Dania, Rosja i Węgry.