Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Książka ukazała się w Wydawnictwie Bernardinum z okazji 100 rocznicy urodzin błogosławionej Matki Teresy.

MATKA TERESA była nauczycielką życia dla wszystkich, którzy ją znali, i nadal nią jest również dzisiaj dla tysiąca osób. Jest nią także przez pisma i refleksje, które po sobie zostawiła. Dzięki tym niepublikowanym pismom, świadectwom i dokumentom zostaje tu zrekonstruowany wpływ, jaki formacja otrzymana w rodzinie oraz związek z krewnymi wywarły na egzystencji i wybory Matki Teresy. Z całości wyłania się bogactwo duchowości Matki Teresy. Siostra miłości, powołana, by ugasić pragnienie Chrystusa, wezwana, by nieść uśmiech Boga między cierpiących, przeżywała charakterystyczne dla mistyków oczyszczenie ,,nocy ciemnej”, aby przekazywać maluczkim uśmiech Boga Ojca. Z mroków, w jakich pogrążona była jej dusza, wydobywało się dla innych silne, światło. Chrystus żył w niej.

Pozycja ta zawiera niepublikowane listy do rodziny.

Cristina Siccardi urodzona w Turynie 2 maja 1966 roku, jest mężatką i ma dwoje dzieci. Po uzyskaniu doktoratu z filologii nowożytnej o kierunku historycznym współpracowała z różnymi czasopismami, takimi jak: ,,La Stampa”, ,, La Gazzetta del Piemonte”, ,,II Nostro Tempo”, ,, La Voce del Popolo”, ,,L'Osservatore Romano”, ,,Avvenire”, oraz ze stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Pisze do różnych periodyków o charakterze kulturalnym i religijnym. Specjalizuje się w biografiach.

Cristina Siccardi, Matka Teresa. Wszystko zaczęło się w mojej ziemi, Bernardinum, cena 29, 90 zł.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: