(© Tomasz Hołod)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Masala Indian Restaurant spróbujemy oryginalnych dań przygotowanych przez hinduskich kucharzy. Posmakowały one między innymi Robertowi Makłowiczowi.

Masala w języku hindi oznacza mieszankę przypraw. Jest to też nazwa indyjskiej restauracji przy ul. Kuźniczej.
– Nasza restauracja ukazuje indyjską kuchnię w nowym wymiarze, tradycyjne receptury łączymy z europejskimi gustami – tłumaczą genezę nazwy Magdalena i Kartikey Johri, właściciele restauracji. – Największym bogactwem jest jednak wiedza i doświadczenie kucharzy. Wszyscy są rodowitymi Hindusami i pochodzą z rodzin, w których sekrety kuchni przekazuje się z ojca na syna.

Potrawy przyrządzane są w specjalnych naczyniach, np. grillowane w piecach Tandoor opalanych węglem drzewnym. Ich temperatura sięga 400 st. C. Osoby, które nigdy nie miały okazji spróbować kuchni indyjskiej, powinny pokosztować Tandoori Chicken. Są to marynowane w przyprawach i grillowane w Tandoor udka kurczaka oprószone czarną solą. Za taki dalekowschodni przysmak trzeba zapłacić 30 zł.

Prawdziwą ucztą dla smakoszy jest kozina i jagnięcina z mięsa sprowadzanego z Nowej Zelandii. Warto zwrócić uwagę na Malai Seekh, czyli kozinę w sosie z orzechów nerkowca. Jej cena to 45 zł.

Oferta Masala Xpress Lunch obowiązuje od poniedziałku do piątku w godz. 12-15. Jest to mix dań, np. za kozinę lub jagnięcinę grillowane w piecu Tandoor, kurczaka w aromatycznym sosie, ryż Basmati, tradycyjne chlebki naan i sałatkę, a do tego mohito bezalkoholowe i deser zapłacimy 35 zł.

– Masala to miejsce pełne życia. Organizujemy wystawy fotografii, koncerty muzyki klasycznej indyjskiej czy spotkania z gośćmi z Indii – mówi Magdalena Johri. – Odbywały się tu też spotkania z Jarosławem Kretem, Markiem Niedźwieckim czy Robertem Makłowiczem. Temu ostatniemu tak posmakowało jedzenie w Masali, że zaprosił właścicieli do udziału w jednym z odcinków swojego programu kulinarnego.

Masala Indian Restaurant znajduje się przy ulicy Kuźniczej 3. Jest czynna od poniedziałku do środy w godz. 11-23, w czwartki i piątki w godz. 11-24, w soboty w godz. 12-24, a w niedziele w godz. 12-23.


Zobacz inne: Nowe miejsca we Wrocławiu


Wydarzenia Gospodarcze

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

all (gość)

świetne jedzenie znajdziecie we Wrocławiu na telefon http://mumbailunchbox.pl kuchnia indyjska tradycyjna