Maraton 2018 we Wrocławiu. Zobacz zdjęcia uczestników i sprawdź wyniki [MNÓSTWO ZDJĘĆ, WYNIKI]

MARATON WE WROCŁAWIU 2018. ZDJĘCIA Z 36. PKO WROCŁAW MARATON. Nawet 4,5 tys. osób wzięło udział w niedzielnym (9 września) maratonie we Wrocławiu. Zobacz zdjęcia oraz WYNIKI z maratonu.

W biegu wzięło udział ponad 4000 sportowców z 30 krajów świata. Biegacze wyruszyli o godzinie 9. z toru żużlowego na Stadionie Olimpijskim. Tam usytuowana jest również meta. Ostatni biegacze pojawią się na mecie około 15:00.

Wśród zawodników największą grupę stanowią mieszkańcy Wrocławia (ponad 1 tys. osób), ale do stolicy Dolnego Śląska przybywają także zawodnicy z Warszawy, Krakowa, Poznania czy Szczecina. Nie dziwi zainteresowanie 36. PKO Wrocław Maratonem biegaczy z całej Polski, ponieważ zawody należą do Korony Maratonów Polski, którą rocznie zdobywa około 800 osób.

Maraton we Wrocławiu to duże sportowe wydarzenie o randze międzynarodowej. Każdego roku startuje tu wielu obcokrajowców. W tym roku na liście zawodników znajdują się m.in.: Brytyjczycy, Niemcy, Ukraińcy, Włosi i Irlandczycy.

Na czas maratonu mieszkańcy musieli liczyć się z wieloma utrudnieniami. Sprawdź: 36. PKO Wrocław Maraton w niedzielę. Przez wiele godzin będą utrudnienia [ROZKŁAD JAZDY MPK, TRASA, ZAKAZ PARKOWANIA, OBJAZDY]

MARATON 2018 WROCŁAW WYNIKI [PKO 36. WROCŁAW MARATON WYNIKI]

Maraton 2018 we Wrocławiu wygrali Kenijczycy, którzy stanęli na wszystkich trzech stopniach podium. Wygrał Barnabas Kipyego (02:17:49) przed Hoea Kiplagatem (02:19:44) i Abelem Kibetem (02:19:47). Do rekordu wynoszącego 02:13:28 zabrakło kilku minut. Na czwartej pozycji przybiegł Tarekegn Zewda z Etiopii, na piątym kolejny Kenijczyk Moses Kipruto. Najlepszy z Polaków Kamil Jastrzębski ukończył bieg z czasem 02:24:37 i zajął szóste miejsce. W pierwszej dziesiąte uplasowali się również: Andrzej Rogiewicz, Przemysław Dąbrowski, Adam Głogowski i Grzegorz Gronostaj.

WYNIKI BIEGU MĘŻCZYZN. WROCŁAW MARATON 2018

1 [KEN] BOR Barnabas Kipyego (13) 1989 M20 - 1 02:17:47
2 [KEN] TUEI Hoea Kiplagat (11) Benedek-team 1987 M30 - 1 02:19:40
3 [KEN] ROP Abel Kibet (12) Benedek-team 1986 M30 - 2 02:19:44
4 [ETH] BEKELE Tarekegn Zewda (8) 1987 M30 - 3 02:22:05
5 [KEN] KIBIRE Moses Kipruto (10) Benedek-team 1981 M30 - 4 02:22:52
6 [POL] JASTRZĘBSKI Kamil (92) Duklanowski Teamskb Kraśnik 1992 M20 - 2 02:24:37
7 [POL] ROGIEWICZ Andrzej (4263) Packman Team 1993 M20 - 3 02:26:03
8 [POL] DĄBROWSKI Przemysław (16) Agro-metal Ostrołęka Decathlon 1989 M20 - 4 02:29:55
9 [POL] GŁOGOWSKI Adam (17) Uks Ekonomik- Maratończyk Lęborkatc-cargo Team 1993 M20 - 5 02:31:39
10 [POL] GRONOSTAJ Grzegorz (4447) Opera Software 1974 M40 - 1 02:34:10

WYNIKI BIEGU KOBIET. WROCŁAW MARATON 2018

Wśród pań także zwyciężyły Kenijki. Piewrsze miejsce zajęła Matebo Ruth Chemisto (02:43:55) przed Kimutai Hellen Jepkosgei (02:44:57) i Węgierką Szabo Tunde (02:48:14). Najszybsza Polka zajęła szóste miejsce - to Antonina Biała (02:57:37).

1 [KEN] MATEBO Ruth Chemisto (27) Benedek-team 1988 K30 - 1 02:43:55
2 [KEN] KIMUTAI Hellen Jepkosgei (26) Benedek-team 1982 K30 - 2 02:44:57
3 [HUN] SZABÓ Tünde (28) 1989 K20 - 1 02:48:14
4 [KEN] CHERUIYOT Emily Jemutai (25) Benedek-team 1979 K30 - 3 02:51:38
5 [CZE] PASTOROVÁ Petra (30) Mk Seitl Ostrava 1977 K40 - 1 02:53:17
6 [POL] BIAŁA Antonina (31) 1994 K20 - 2 02:57:37
7 [POL] KUCHARSKA Ewa (33) Ca Aktywni 1981 K30 - 4 02:59:42
8 [POL] KUTA Krystyna (29) Luks Serock 1967 K50 - 1 03:01:25
9 [POL] POBŁOCKA Katarzyna (32) Uks Ekonomik-maratończyk Lębork 1994 K20 03:06:06