Na Dworcu Świebodzkim można zobaczyć największą makietę kolejową w Polsce i jedną z największych w Europie. Byliśmy tam dzisiaj z naszym aparatem.

Na 150 metrach kwadratowych zobaczymy nie tylko poruszające się pociągi, ale również atrakcje turystyczne Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Możemy zobaczyć obserwatorium na Śnieżce albo wrocławski Rynek. Makieta powstawała przez 60 tys. godzin. 12 modelarzy pracowało w sumie dwa lata.

Makieta stworzona przez Kolejkowo to 210 metrów torowiska, 9 pociągów, 40 wagonów, 103 budynki i 640 figurek ludzi i zwierząt. Do tego mosty, tunele i akweny wodne. Wszystko to pokazana zarówno w blasku lamp, jak i przy nieco zgaszonym świetle.

Makietę kolejową na Dworcu Świebodzkim można oglądać codziennie w godzinach 10-18. Bilety w cenie 19 zł (normalny) oraz 15 zł (ulgowy).

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!