Maja Włoszczowska zdobyła srebro mistrzostw Europy

PAW
W swoim pierwszym starcie po rozstaniu z trenerem Andrzejem Piątkiem Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w kolarstwie górskim, które zostały rozegrane w słowackiej miejscowości Dohnany.

Tym samym wicemistrzyni olimpijska z Pekinu i aktualna mistrzyni świata powtórzyła swój wynik w ME sprzed roku, ale tym razem pod okiem nowego trenera Marka Galińskiego.

Złoty medal zdobyła legendarna Norweżka Gunn Rita Dahle Flesja, do której Polka straciła 33 sekundy. Brązowy medal wywalczyła Słowenka Tanja Zakelj (58 s straty).

Z pozostałych reprezentantek Polski najlepiej spisała się Anna Szafraniec, która była 16. Na 29. pozycji uplasowała się Magdalena Sadłecka (obie CCC Polkowice), a Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo-Korona Kielce) nie ukończyła zawodów.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim - Dohnany (Słowacja)