Dzisiaj, 13 czerwca, światowa premiera pierwszego na świecie film animowany wyprodukowany techniką farby olejnej LOVING VINCENT. Film zostanie zaprezentowany na Annecy International Film Festival

Film „Twój Vincent” powstał w koprodukcji Miasta Wrocław, Dolnośląskiego Funduszu Filmowego oraz Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

W Polsce film zobaczymy dopiero 10 października, premierowy pokaz zorganizowany zostanie w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

"Loving Vincent" ożywia obrazy Vincenta van Gogha. Każdy z 65000 kadrów filmu jest obrazem olejnym namalowanym przez jednego z 125 profesjonalnych malarzy olejnych, którzy podróżowali po całym świecie, aby współpracować przy powstawaniu filmu. Technika ta po raz pierwszy zostanie zastosowana w animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesie najsławniejsze dzieła artysty na ekran. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy Vincenta van Gogha w zupełnie nowym wymiarze. Tak jak obrazy Vincenta van Gogha są niezapomniane, takim jest jego wypełnione pasją i naznaczone przeznaczeniem życie, a także tajemnicza śmierć.

Animacja produkowana jest przez BreakThru Productions, firmę założoną przez Hugh Welchmana, który w 2008 roku zdobył Oscara za krótkometrażowy film „Piotruś i wilk”. Pomysłodawcą i reżyserem filmu jest Dorota Kobiela.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!