Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jeżeli już zaplanowaliście, że wasze pociechy pojadą na wakacje na wieś do babci lub na kolonie - to świetnie. Ale jeśli wasza pociecha będzie spędzała lato w mieście, to warto zastanowić się, czy nie zapisać go na zajęcia organizowane przez różne firmy. Lato 2013 w mieście wcale nie musi być nudne. Wrocław oferuje wiele możliwości.

Wakacyjna szkoła z czekoladą i pralinami
Choć to Młodzieżowy Dom Kultury jest pierwszą instytucją, do której zwykle młodzi ludzie zwracają się szukając dodatkowych zajęć, to specjalnie dla najmłodszych swoją ofertę prezentuje Czekoladziarnia przy ul. Włodkowica.
Czekoladowe lekcje - bo tak nazywa się cykl spotkań edukacyjnych - to zajęcia prowadzone we współpracy z półkoloniami i świetlicami dla dzieci. Zajęcia są interaktywne, prowadzone przez moderatorki czekoladowej edukacji, osoby z wyższym wykształceniem, posiadające duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Czekoladziarnia przy ul. Włodkowica zajmuje się także organizacją zajęć dla dzieci niewidomych i słabowidzących, a także tych z grup dysfunkcyjnych.

- Podczas lekcji opowiadamy o świecie; tym najbliższym i tym dalszym, o podróżach, odległych krainach, o zwyczajach, smakach i zapachach - mówi Magdalena Wiśniewska z Czekoladziarni.

Do wyboru rodziców i pracowników półkolonii są takie tematy spotkań edukacyjnych jak: "Malowanie światłem, wariacje dotyczące fotografii", "Czekolada i taniec" czy też "Teatr, jakiego nie znacie".

Z zajęć związanych bezpośrednio z czekoladą najmłodsi mogą wybierać między "Akademią pralin", podczas której mają możliwość poznać tajniki przygotowywania tych wyjątkowych przysmaków i "W płynie i w tabliczce - czekoladowa chemia". Podczas tych zajęć uczestnicy mają okazję poznać wzór chemiczny czekolady, jej historię, technikę przygotowania i właściwości chemiczne.

- Muszę przyznać, że ciągle najbardziej popularna wśród najmłodszych jest... czekoladowa fontanna - mówi Magdalena Wiśniewska. - Dzieciaki ją uwielbiają i podczas każdych zajęć przynajmniej kilkoro z nich zwraca na nią większą uwagę niż na prowadzących - dodaje.

Wśród nowości wchodzących w skład programu dydaktycznego czekoladziarni są zajęcia z decoupage'u. Są to dwugodzinne warsztaty, połączone z wykładem teoretycznym i zajęciami manualnymi. Za godzinę zajęć w czekoladziarni będziemy musieli zapłacić 15 złotych, wtedy nasza pociecha otrzyma do picia kubek gorącej czekolady. Jeśli chcemy, aby dziecko mogło dodatkowo korzystać z uwielbianej przez najmłodszych czekoladowej fontanny zapłacimy 19 złotych.

Więcej informacji na temat zajęć organizowanych w Czekoladziarni możemy znaleźć na stronie internetowej: www. czekoladziarnia.wroclaw.pl lub uzyskać pod numerem telefonu: 71-336-51-37.

strona: 1 z 3 następna strona »

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dyzioDW (gość)

najbardziej lubie wieczory,Porysowac kilka zaparkowanych DTR DSR DST DB DBL DGR itd ogolnie wiesniakow.O ten zawsze pluje na te wiejskie padliny.A w dzien piwko wodeczka i park z kolegami :)

. (gość)

Jak spedzic czas? najlepiej tak jak wiekszosc kiboli wks-u na piwku w parku na lawce a w miedzy czasie tak dla rozrywki mozna rozbic szybe wiaty przystankowej,mozna powyrywac lusterka w zaparkowanych samochodach.Pomyslow jest wiele