Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Książki w szpitalach. Zaczytane biblioteki zamiast nudy lub smartfona

red
Książki w szpitalach. Zaczytane biblioteki zamiast nudy lub smartfona [gotowe]
Książki w szpitalach. Zaczytane biblioteki zamiast nudy lub smartfona [gotowe] UM Warszawa
Pobyt dziecka w szpitalu jest doświadczeniem traumatycznym. Odwróceniem uwagi od choroby, często bólu, osamotnienia - zamiast smartfona - może być książka. Ważne, aby mały pacjent miał do wyboru lektury, które go zainteresują, dlatego w warszawskich szpitalach powstają Zaczytane Biblioteki.

Już drugi rok Fundacja Zaczytani.org zachęca instytucje i osoby prywatne do Wielkiej Zbiórki Książek, które potem przekazywane są do szpitali, hospicjów i domów dziecka dla małych pacjentów. - Kontakt z lekturą, zwłaszcza z pięknymi ilustracjami, to wspaniała terapia, szczególnie podczas przebywania w szpitalu i choroby – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy podczas inauguracji drugiej edycji akcji jaka odbyła się w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci przy ul. Kopernika. Prezydent Warszawy podarowała małym pacjentom 51 książek.

Książki w szpitalach. Gdzie przynosić egzemplarze?

Do jednego z 500 punktów zbiórek. Pełna lista udostępniona jest na stronie zaczytani.org. Książki można oddawać do 22 maja.

Od czerwca do grudnia zebrane egzemplarze zostaną przekazane do ponad stu szpitali, które zgłosiły się w ramach programu Zaczytane Biblioteki m.in. do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci w Warszawie. - Na podstawie badań, jakie przeprowadziliśmy jesienią 2015 roku wśród placówek medycznych w Polsce stwierdziliśmy, że nasza akcja jest bardzo potrzebna. Zgłosiło się do nas ponad 150 beneficjentów z prośbą o książki dla małych pacjentów - powiedziała Agnieszka Pawlak, prezes Fundacji Zaczytani.org

W zeszłym roku akcja zakończyła się dużym sukcesem. - Podczas Wielkiej Zbiórki 2015 w Warszawie udało nam się zebrać ponad 70 000 książek, które trafiły do trzydziestu warszawskich placówek. Książki zbierane były przez ponad trzysta instytucji: urzędy, szkoły, przedszkola, muzea, biblioteki i przedsiębiorstwa – dodała prezes Agnieszka Pawlak.

Podczas inauguracji w WSzDD bajkę z książki przekazanej na Wielką Zbiórkę odczytała zgromadzonym dzieciom Anna Dereszowska, aktorka i ambasadorka akcji.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto