Koszykówka: Wygrana WKK, porażka Śląska

Paweł Kucharski
Znakomicie dysponowani w ataku koszykarze WKK pokonali na wyjeździe Księżaka Łowicz 105:79. Świetnie zagrali wysocy gracze zespołu trenera Marka Olesiewicza. Adam Wójcik zdobył 25 pkt, a Piotr Niedźwiedzki 19.

Porażkę na własnym terenie poniósł Śląsk, który nie sprostał MKS-owi Skierniewice. - O naszej przegranej zdecydowała fatalna III kwarta. Nie pierwszy raz w tym sezonie po przerwie wyszliśmy na parkiet zdekoncentrowani - zauważył drugi trener WKS-u Maciej Maciejewski. Swoje mecze wygrały także Focus Mall i Doral Zetkama.

Śląsk Wrocław - MKS Skierniewice 67:84 (20:26, 22:14, 9:25, 16:19)
Śląsk: Kapias 11 (3), Bochenkiewicz 10, Sęk 9 (1), Kowalski 8 (1), Zyskowski 7 (1), Kulon 6, Suprun 6, Zygadło 6, Bodziński 2, Fiks 2, Kopiowski 0, Nowicki 0.

Księżak Łowicz - WKK Wrocław 79:105 (22:28, 28:23, 15:24, 14:30)
WKK: Wójcik 25 (3), Niedźwiedzki 19 (3), Kondraciuk 18, Bawolski 11 (1), Kaczmarek 11, Bartkowiak 10, Grzeliński 7 (1), Zuber 4, Kilian 0, Błaszczak 0.

Politechnika Opolska - Sudety Focus Mall Jelenia Góra 73:79 (25:28, 14:17, 16:10, 18:24)
Focus Mall: Samiec 19, R. Niesobski 18, Czech 16, Wilusz 13, Urbaniak 8, Maryniewski 4, Czekański 1, Kozak, Ł. Niesobski 0, Cierzniewski 0.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Pogoń Prudnik 89:85 (25:16, 18:24, 16:24, 30:21)
Doral: Grygiel 29 (5), Płatek 16, Lepczyński 13 (1), Obrzut 11, Kowalski 9 (1), Lipiński 6, Weiss 3, Ulrich 2, Kos 0.

Pozostałe wyniki 7. kolejki II ligi, gr. B: KK A-Bild Bytom - Stal Ostrów Wlkp. 68:79, Politechnika Poznań - Alba Chorzów 64:78, Politechnika Cz-wa - Pogoń Ruda Śląsa 72:88. Mecz Fluor Britam Gliwice - Open Florentyna Pleszew zakończył się po zamknięciu tego numeru Gazety Wrocławskiej.