Koszykówka: WKK Wrocław bez szans z Nysą Kłodzko

Paweł Kucharski
Mimo 38,5 stopnia gorączki, Jan Grzeliński zagrał z Nysą
Mimo 38,5 stopnia gorączki, Jan Grzeliński zagrał z Nysą Janusz Wójtowicz
Koniec serii zwycięstw koszykarzy WKK Wrocław. Podopieczni trenerów Piotra Gliniaka i Marka Olesiewicza przegrali we własnej hali z Nysą Kłodzko aż 58:79.

Goście przystąpili do tego meczu niezwykle zdeterminowani. Z trybun dopingowało ich kilkudziesięciu kibiców, a ławka rezerwowych żywiołowo reagowała na każdą udaną akcję. Do przerwy Nysa prowadziła tylko 2 punktami, ale w w drugiej połowie całkowicie zdominowała przebieg wydarzeń. W ekipie WKK na słowa pochwały zasłużył Piotr Niedźwiedzki. Zespół do walki próbował poderwać Jakub Koelner, ale ze względu na dwa niesportowe faule, przedwcześnie musiał opuścić parkiet.

W innym derbowym meczu w II lidze Focus Mall Sudety Jelenia Góra wygrały ze Śląskiem Wrocław 80:63.

WKK Wrocław- Doral Zetkama Nysa Kłodzko: 58:79 (14:16, 18:18, 14:25, 12:20)

WKK: Niedźwiedzki 19 (1), Kondraciuk 7, Bawolski 6, Koelner 6 (1), Kaczmarek 4, Bartkowiak 8, Zuber 5 (1), Grzeliński 3, Kilian 0.
Nysa: Lepczyński 18 (3), Kowalski 12 (1), Grygiel 12 (1), Ulrich 10, Weiss 9, Obrzut 8, Płatek 6, Kurowski 2, Mielnik 2, Kos 0, Lipiński 0, Radwański 0.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Śląsk Wrocław 80:63 (27:21, 20:13, 18:13, 12:16)

Sudety: R. Niesobski 19 (2), Samiec 17 (2), Czech 14, Wilusz 8, Cierzniewski 6, Urbaniak 5 (1), Minciel 4, Kozak 3, Klimek 2, Ł. Niesobski 2, Kiełbasa 0, Maryniewski 0.
Śląsk: Leszczyński 12 (1), Suprun 12, Bochenkiewicz 11, Zyskowski 10 (1), Kulon 6, Fiks 5, Sek 4, Raczek 3 (1), Kapias 0, Kowalski 0, Kubik 0.