Koszykówka: WKK jest pod ścianą

Paweł Kucharski
Jarosław Jakubczak
Nie jest dobrze. WKK Wrocław, który jeszcze przed sezonemokrzyknięty został faworytem II ligi koszykarzy, nie może już sobie pozwolić na pomyłkę. Podopieczni Pawła Turkiewicza przegrali w pierwszym meczu o awans z AZS-em AWF-em Katowice 71:86. A gra toczy się do dwóch zwycięstw.

Przez trzy kwarty spotkanie w Katowice było w miarę wyrównane. Co prawda gospodarze stale prowadzili, ale niewielką liczbą punktów. Fatalny dla wrocławian był początek czwartej ćwiartki.

AZS zaczął od serialu punktowego 9:0 i zrobiło się 70:56. Na trzy i pół minuty przed końcem było już po sprawie. Kolejny dobry fragment gry miejscowych pozwolił im odskoczyć aż na 20 punktów (82:62). Przed drugim meczem warto wspomnieć, że w sezonie regularnym WKK przegrał u siebie z AZS-em 100:104.

Finał play-off II ligi (grupa B)

AZS AWF Katowice - WKK Wrocław 86:71 (16:13, 23:20, 22:23, 25:15)
AZS AWF: Ecka 23 (4), Dziemba 19 (2), Piotrkowski 16 (1), Jurczyński 12 (1), Milewski 11, Kurdubski 3, Leszczyński 2, Stawowski 0, Wójciak 0, Zając 0.

WKK: Diduszko 17 (2), Leńczuk 12 (2), Grzeliński 10, Łopatka 8, Trojan 8, Grygiel 7 (1), Płatek 6, Koelner 2, Nowakowski 1, Bojko 0, Józefiak 0, Wadowski 0.

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-0 dla AZS-u AWF-u.

Kolejny mecz w środę o godz. 17 w hali przy ulicy Padarewskiego we Wrocławiu. Ew. trzeci mecz:w sobotę w Katowicach.