Koszykówka. Śląsk Wrocław pokonany w Orbicie

Rafał BajkoZaktualizowano
Denis Ikovlev i Jerel Blassingame - takich pojedynków w środę nie brakowało. Lepsza okazała się jednak drużyna tego drugiego Paweł Relikowski
Nie udało się wygrać trzeciego meczu z rzędu w hali Orbita. Śląsk Wrocław przegrał z Energą Czarnymi Słupsk 73:85 w zaległym meczu 18. kolejki Tauron Basket Ligi.

Czarne Pantery ze Słupska to drużyna, która była zeszłorocznym koszmarem WKS-u. To właśnie ona wyeliminowała Śląsk z fazy play-off, a wcześniej wygrała w Orbicie także mecz rundy zasadniczej. Tym razem także była faworytem i te oczekiwania spełniła.

Śląsk jednak tanio skóry nie sprzedał, bo choć słupszczanie posiadali inicjatywę praktycznie od połowy pierwszej kwarty, to gospodarze mocno się odgryzali. W trzeciej kwarcie, po trójce Michała Jankowskiego, wyszli nawet na prowadzenie (53:52). Słupszczanie opanowali jednak sytuację i przed końcem tej odsłony wrócili na prowadzenie 64:58.

Goście jeszcze pewniej poczuli się w czwartej kwarcie, kiedy od początku zaczęli powiększać dystans dzielący obie ekipy. Nieco ponad dwie minuty przed końcową syreną było już 82:65, co oznaczało, że passa dwóch triumfów z rzędu we własnej hali wrocławian została przerwana.

Podopiecznych Emila Rajkovicia czeka w weekend kolejne trudne wyzwanie. W niedzielę zmierzą się z niezwykle silnym w tym sezonie Polskim Cukrem Toruń. Na pokładzie gospodarzy bryluje m.in. Łukasz Wiśniewski, były gracz Śląska.

Tauron Basket Liga
Śląsk Wrocław - Energa Czarni Słupsk 73:85 (18:23, 17:18, 23:23, 15:21)
Śląsk: Jankowski 14 (3x3), Ikovlev 12 (2), Jarmakowicz 8, Kowalenko 7 (1), N. Kulon 4- Williams 19, Han 5 (1), Chanas 2, Wnętrzak 2
Energa Czarni:Harper 24 (1x3), Mbodj 11, Mokros 14 (4), Blassingame 10 (2), Surmacz 3 - Jackson 10, Seweryn 9 (3), Borowski 4.

Zaległy mecz 14. kolejki: Rosa Radom - Start Lublin 94:47.