Koszykówka: Śląsk Wrocław - Alba Chorzów 71:60

Paweł Kucharski
Adrian Mroczek zdobył dla Śląska 13 punktów.
Adrian Mroczek zdobył dla Śląska 13 punktów. Tomasz Gola
W meczu 21. kolejki koszykarskiej drugiej ligi Śląsk Wrocław pokonał Albę Chorzów 71:60. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Adrian Mroczek - 13.

Gospodarze tego spotkania już w 7. minucie prowadzili 19:4, a największa w tym zasługa rozgrywającego Norberta Kulona, który nie tylko sam zdobywał punkty, ale również umiejętnie rozdzielał piłkę do swoich partnerów (w całym meczu miał 5 asyst).

Skuteczna gra w ofensywie i świetna obrona wrocławian sprawiła, że w drugiej kwarcie Śląsk powiększył swoje prowadzenie nawet do 19 oczek. Na 4 s przed końcem tej części spotkania za dwa z faulem trafił Aleksander Raczek. Dodatkowego rzutu wolnego nie wykorzystał, ale Adrian Mroczek-Truskowski w ułamku sekundy zdołał dobić piłkę do kosza.

W drugiej połowie goście odrabiali straty. W grze podopiecznych trenera Grzegorza Krzaka coś się zacięło, z kolei przyjezdni zaczęli wyprowadzać kontry i trafiać spod kosza. Trzecią kwartę chorzowianie wygrali 21:11, przez co wynik spotkania pozostawał sprawą otwartą.

W ostatniej ćwiartce Alba zbliżyła się do Śląska nawet na 6 punktów (66:60 w 38. minucie), ale by wyjść na prowadzenie i wygrać to spotkanie, zabrakło im sił i umiejętności.

Meczowi w hali Kosyniera towarzyszyły duże emocje, także pozasportowe, o czym świadczą dwa przewinienia techniczne dla ławki rezerwowych gości. Nerwów na wodzy nie potrafił utrzymać m.in. rozgrywający Alby, Piotr Bodbiał, który prowokował wrocławską publiczność, pokazując im środkowy