Koszykówka. Śląsk przegrał w Dąbrowie Górniczej z MKS-em 78:87

Rafał Bajko
Aleksandar Mladenović i spółka zaliczyli wstydliwą wpadkę w Dąbrowie Górniczej
Aleksandar Mladenović i spółka zaliczyli wstydliwą wpadkę w Dąbrowie Górniczej Paweł Relikowski
Wrocławianie niespodziewanie przegrali z ostatnim w tabeli MKS-em Dąbrowa Górnicza po dogrywce 78:87 (17:16, 20:23, 20:12, 14:20, 7:16). Była to trzecia porażka podopiecznych Emila Rajkovicia w tegorocznych rozgrywkach Tauron Basket Ligi.

Na nieco ponad minutę przed końcem meczu nic nie zapowiadało porażki Śląska. Po celnej trójce Jakuba Dłoniaka WKS prowadził 71:66, jednak dąbrowianie za sprawą Przemysława Szymańskiego i Mylesa McKay'a doprowadzili do dogrywki.

W niej gospodarze okazali się już zdecydowanie lepsi. Siedemnastokrotni mistrzowie Polski sprawili więc swoim kibicom przykrą niespodziankę pod choinkę. Tuż przed końcem roku będą mieli jednak okazję do rehabilitacji. 28 grudnia (g.19) do hali Orbita przyjedzie bowiem odwieczny rywal Anwil Włocławek.