Koszykarskie MŚ U-19: Kolejne zwycięstwo Polski

PK
Mateusz Ponitka znów był liderem polskiego zespołu
Mateusz Ponitka znów był liderem polskiego zespołu FIBA Europe
W swoim pierwszym meczu drugiej rundy koszykarskich MŚ U-19 reprezentacja Polski pokonała Argentynę 73:71.

Spotkanie od początku układało się po myśli biało-czerwonych, którzy pierwszą kwartę wygrali 20:11. W drugiej dorzucili pięć oczek przewagi i na przerwę schodzili, prowadząc 33:19.

Niestety, w drugiej połowie naszym reprezentantom nie szło już tak dobrze, przez co byliśmy świadkami bardzo nerwowej końcówki. Na 37 sekund przed końcem po rzucie za trzy punkty Juana Giaveno Argentyńczycy wyszli nawet na prowadzenie (71:70). Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do Polaków, a konkretnie do Mateusza Ponitki, który wykorzystał trzy rzuty wolne, czym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

W innych meczach "polskiej" grupy Australia pokonała Rosję 85:78, a Brazylia okazała się lepsza od gospodarzy mistrzostw, Łotyszy, wygrywając 88:73.

Polacy, podobnie jak Brazylijczycy i Australijczycy mają na swoim koncie po 7 punktów. Argentyna, Rosja i Łotwa zgromadziły o jeden mniej.

We wtorek podopieczni trenera Jerzego Szambelana zmierzą się z Łotwą. Początek meczu o godz. 18.

Polska - Argentyna 73:71 (20:11, 13:8, 17:27, 23:25)
Polska: Ponitka 20 (1), Michalak 16 (4), Niedźwiedzki 14 (1), Karnowski 10, Grochowski 6 (2), Gielo 5, Szymkiewicz 2, Grzeliński 0, Śpica 0.