REKLAMA: Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym co tydzień wygrać można 2 vouchery wymieniane na Kartę Turysty. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na jedno proste pytanie konkursowe i Trójmiejska Karta Turysty może być Twoja.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Posiadacz Karty Turysty otrzymuje:
 • bezpłatne wejścia do muzeów i ZOO,
 • zniżki i rabaty na noclegi, spektakle, koncerty, wystawy, zakup pamiątek, książek i biżuterii bursztynowej, obiady i inne posiłki, wypożyczanie sprzętu wodnego, wypożyczanie aut, rozgrywki paintballowe, atrakcje w Aquaparku, wizyty w studiu urody i SPA, wejście na molo i wiele, wiele innych możliwości.

Szczegóły konkursu można poznać na stronie http://www.gdansk4u.pl/konkurs

Tanio, łatwo, atrakcyjnie
Więcej atrakcji za mniej pieniędzy - takie korzyści gwarantuje Karta Turysty „Gdańsk - Sopot - Gdynia - Plus”. To gotowy pomysł, co ciekawego można robić podczas pobytu w Trójmieście, jak spędzić tu jeden lub kilka dni. To oferta zarówno dla singli, jak i rodzin, dla kupić pamiątki i biżuterię
 • wypożyczyć samochód lub rower
 • odwiedzić salon urody
 • dobrze zjeść i komfortowo wyspać się
 • pobawić się na wieczornej imprezie
 • taniej jechać taksówką
 • wybrać się na koncert
 • odwiedzić galerię
 • wypożyczyć żaglówkę, skuter wodny czy kajak
 • a zimą – poszaleć na stoku.

Gotowy pomysł na urlop
Z oferty w ramach Karty można ułożyć co najmniej kilka dni atrakcyjnego pobytu w Trójmieście i okolicach, zarówno przy dobrej, jak i gorszej pogodzie - w sezonie i w okresie mniejszego ruchu turystycznego. Korzystają z niej turyści indywidualni, rodziny, grupy, a także turyści biznesowi.

Z Kartą dostaniemy rabat w wielu hotelach, restauracjach, pubach, instytucjach kulturalnych, parkach rozrywki, wypożyczalniach sprzętu sportowego. Co ważne, nie są to mało znane, niszowe miejsca - zniżki otrzymamy m.in. w takich hotelach jak gdańskie: Dwór Oliwski, Hotel Gdańsk czy Wolne Miasto i Scandic, czy sopockie: Haffner i Rezydent. Rabatu dla użytkowników Karty udzielają też takie kultowe miejsca jak Molo w Sopocie czy Muzeum Zamkowe w Malborku.

Zobacz więcej!
Wraz z Kartą Turysty otrzymujemy Przewodnik - kolorowy katalog zawierający opis wszystkich miejsc i atrakcji, wysokość oferowanych zniżek, godziny otwarcia i dokładne dane teleadresowe. W sezonie 2010/ 2011 tych propozycji jest blisko 200.

Jeden dzień, weekend, cały sezon
Oferta Karty Turysty została tak pomyślana, aby zachęcać turystów do powrotu do Trójmiasta. Oferta bezpłatna w ramach Karty (komunikacja, muzea, ZOO itd.) jest dostępna przez 24 lub 72 godziny od momentu aktywacji. Natomiast ze zniżek możemy korzystać do następnego sezonu, czyli do 30 kwietnia 2011r.

Do wyboru jest Karta Turysty Standard (bilet turystyczny) oraz Maxi (bilet turystyczny + bilet komunikacyjny). W ramach każdego z wariantów możemy kupić Kartę indywidualną, rodzinną lub grupową.

Szczegółowe informacje o Karcie Turysty oraz aktualna lista Partnerów dostępne są pod adresem www.gdansk4u.pl/kartaturystyGdańsk dla indywidualistów?
Gdy będziemy zwiedzać Gdańsk, warto również skorzystać z pomocy … indywidualnego przewodnika, czyli systemu audioguide. Jest to proste urządzenie, które można wypożyczyć w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Długi Targ (w sercu Gdańska, tuż przy Zielonej Bramie), które pozwala na zwiedzanie miasta jednocześnie indywidualnie i z przewodnikiem.

Jak to możliwe? Po prostu: zakładamy słuchawki i słuchamy opowieści. System jest bardzo prosty, właściwie bezobsługowy – nagrania włączają się same, kiedy znajdziemy się w odpowiednim miejscu.

Wraz z „prywatnym przewodnikiem” otrzymujemy mapkę z zaznaczoną trasą zwiedzania. Możemy zacząć od dowolnego punktu, nie trzeba dostosowywać swojego tempa do grupy i przewodnika. Jest czas, aby wstąpić na kawę, zatrzymać się dłużej nad Motławą, a potem kontynuować zwiedzanie. Audycje nagrane są przez lektorów, którzy wcielają się w znane postaci historyczne i mityczne. O ileż przyjemniej zmęczonemu całodniową wędrówką turyście jest poczuć atmosferę miasta, słuchając opowieści Jana Heweliusza czy króla mórz Neptuna. Dla pasjonatów dostępna jest specjalna wersja z historycznymi szczegółami i detalami! Obecnie są dostępne 24 nagrania, w tym roku przygotowywane są kolejne.

Koszt wypożyczenia urządzenia na 4 godziny wynosi 12zł (jest również oferta cenowa dla rodzin i grup).

Szczegółowe informacje o audoiguide znajdziemy na stronie www.gdansk4u.pl/audioguide

Polecamy!


www.gdansk4u.pl - kompendium wiedzy o mieście, aktualne informacje kulturalno-rozrywkowe i komplet propozycji spędzenia wolnego czasu. Na portalu można też zarezerwować nocleg w Gdańsku.Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław