Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem

(© Okładka książki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czwartek, 24 października, kadrę polskich siatkarzy przejął Stéphane Antiga. Pożegnano też Andreę Anastasiego.

Na tę okazję mamy dla Was trzy egzemplarze książki "Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem" Pistelliego Adelio. Książka opowiada o życiu i karierze byłego trenera reprezentacji polskich siatkarzy. Polecamy, zwłaszcza fanom tego sportu.

Jak zdobyć książkę?

Napiszcie w komentarzu, który z polskich siatkarzy jest Waszym ulubionym i dlaczego? Autorów trzech najciekawszych wypowiedzi nagrodzimy książką. Na Wasze komentarze czekamy do 31 października do godz. 16. Jeszcze tego samego dnia, również w komentarzu, podamy nicki zwycięzców. Szczęśliwców prosimy o wysłanie maila na adres kinga.czernichowska@mediaregionalne.pl. W treści maila wpiszcie swoje imię i nazwisko, a w tytule "ANASTASI". Książki będą do odbioru od 4 listopada w siedzibie naszej redakcji na pl. Solnym. Czas na odbiór nagrody to dwa tygodnie.


Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Konkurs MM - wygraj książkę o Anastasim ;-). Uznanie w moich oczach znalazł siatkarz o pięknych inicjałach MM. Przede wszystkim zwraca uwagę te jego 211 cm siatkarskich umiejętności połączonych ze sprytem i walecznością na boisku. Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie na swojej pozycji - środek siatki to jego królestwo, więc trzeba mieć się na baczności.
Jak nikt potrafi zmobilizować chłopaków na boisku, bo mało kto mu podskoczy... Umie dzielić się radością z wygranej i tłumaczyć przyczyny słabszej dyspozycji - cóż taka rola kapitana reprezentacji Polski.
A poza siatkarskim parkietem - zwykły człowiek (no, może trochę wyższy...), brodacz o rozbrajającym uśmiechu i genialnym poczuciu humoru. Na pytanie: "Czym Cię karmili, że taki duży urosłeś?" - odpowiedział: "Odpadami z Czarnobyla". A - i wedle jego słów - sufit ma w domu na 'wystarczającej' wysokości'.
Już się domyśliliście, że chodzi mi o Marcina Możdżonka? ;-)

Daniel Pliński. Daniel nie należał do ulubieńców Andrei Anastasiego, nie pamiętam czy w ogóle chociaż raz szansę u tego trenera. Szkoda. Dlaczego jednak jest moim ulubionym siatkarzem? Odpowiedź jest prosta. W każdej dyscyplinie sportu kibicuję zawodnikom, których pamiętam jeszcze z czasów kiedy nie byli znani. Tak było w przypadku Daniela Plińskiego. Jego talent zobaczyłem pierwszy raz nad morzem. Rok rocznie miałem możliwość wyjazdu nad morze w czasie wakacji. Zawsze dopasowywałem wyjazd tak, żeby zgrywał on się rozgrywkami siatkówki plażowej. W Niechorzu zobaczyłem wtedy pierwszy raz parę Pliński-Olszewski uzupełniali się wspaniale, oboje świetnie grający w obronie, bloku, na rozegraniu. Niestety przyjaciel Daniela zginął w wypadku samochodowym. Mimo tragedii, Plina nie porzucił jednak siatkówki plażowej i w kolejnych trzech latach zdobywał tytuły Mistrza Polski z innymi partnerami. Widziałem w nim potencjał na wielkiego gracza, jednak sądziłem, że pozostanie on przy plażówce. Pomyliłem się, postawił jednak na karierę w tradycyjnej odmianie siatkówki..i chyba dobrze wszyscy wiemy jakie sukcesy odnosił razem z drużynami klubowymi i reprezentacją. W każdej chyba transmisji z udziałem Daniel komentarzy podkreślali, jak dużo dała mu siatkówka plażowa, bez problemów bronił i wystawiał piłkę swoim kolegom. Ja w tym czasie przypominałem sobie jego występy na plaży, wspominając swoje słowa o karierze jakiej mu wywróżyłem..

Konkurs MM. Wygraj książkę o Anastasim. Polskim siatkarzem, którego najbardziej lubię jest Krzysztof Ignaczak. Dla mnie Krzysztof Ignaczak jest obecnie najlepszym libero na świecie. To na jego barkach, a w zasadzie na jego dłoniach ciąży odpowiedzialność odebrania często atomowych zagrywek rywali. Jednym z powodów dlaczego go tak bardzo lubię, jest to, że po śmierci swojego przyjaciela, a także znakomitego siatkarza Arkadiusza Gołasia bardzo chciał przejąć jego numer na koszulce w reprezentacji Polski. W związku z tym Krzysztof Ignaczak udał się do żony Arkadiusza Gołasia i zapytał, czy będzie mógł grać z tym numerem. Ta oczywiście się bez wahania zgodziła. Był to piękny gest Krzysztofa Ignaczaka i to również pokazuje, że naprawdę jest to wyśmienity człowiek i siatkarz. Precyzja, dokładność, inteligencja, uśmiech, wola walki, skłonność do robienia żartów - to tylko kilka z cech jakie posiada ten genialny libero. Nie bez powodu otrzymał takie nagrody jak: najlepszy libero i najlepiej broniący zawodnik finałów Ligi Światowej 2011 i 2012 czy najlepszy przyjmujący Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Te wyróżnienia pokazują, że w swoich szeregach mamy wyjątkowego gracza i należy trzymać kciuki, aby jak najdłużej kontynuował swoją wyśmienitą karierę.