Od niedzieli w południowej części miasta kierowców czeka ogromne ułatwienie. To dlatego, że wreszcie doczekaliśmy się końca remontu wodociągu przy al. Wiśniowej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jeszcze w sobotę Wiśniową jeździmy według starych zasad, korzystając z tymczasowej drogi ułożonej z płyt betonowych. Robotnicy za zmiany w organizacji ruchu wezmą się w nocy z soboty na niedzielę.

Dla kierowców oznacza to, że od niedzielnego poranka pojadą już tak jak przed remontem - dwoma pasami ruchu w każdym z kierunków.
- Apelujemy do kierowców o ostrożność, zwłaszcza w niedzielę i przez najbliższe dni - podkreśla Konrad Antkowiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Wykonawca będzie bowiem usuwał płyty betonowe z tymczasowej drogi i odnawiał zieleń.Dlatego część jezdni może być zajęta przez ciężki sprzęt - wyjaśnia.
Przypomnijmy, że remont wodociągu przy Wiśniowej opóźnił się o ponad trzy miesiące. Prace miały się zakończyć w czerwcu, ale przeszkodziła w tym deszczowa pogoda oraz awaria, którą MPWiK uznało za wystarczający powód do wydłużenia wykonawcy terminu zakończenia prac.

Gdy już wydawało się, że prace skończą się w lipcu, firma Diringer & Scheidel poprosiła o kolejne przesunięcie terminu, bo na plac budowy trzeba było ściągnąć nietypowe rury, których nie przewidywał projekt. MPWiK znów przełożyło termin, tym razem na początek września. Tej daty wykonawca się już trzymał. Dzięki remontowi wodociągu, mieszkańcy południowej i zachodniej części miasta rzadziej mają narzekać na zakłócenia dostaw wody.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!