Kolejka gondolowa we Wrocławiu była dziś testowana. Wagoniki pojechały z ul. Na Grobli na Wybrzeże Wyspiańskiego i z powrotem. Od października do końca roku każdy będzie mógł pojechać kolejką za darmo!

Kolejka gondolowa we Wrocławiu była dziś testowana. Jeżdżącą Polinkę można było oglądać np. z bulwaru przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej czy też mostu Grunwaldzkiego. – Powoli dobiegają końca testy kolejki. Dziś sprawdzaliśmy ją razem z producentem, jak sobie poradzi w ekstremalnych warunkach - – wyjaśnia Marek Kalkowski, kierownik budowy.

Kolejka gondolowa we Wrocławiu - film

Kolejka gondolowa była testowana w taki sposób - najpierw do dwóch wagoników wstawiono kilkanaście beczek wypełnionych wodą, których waga przekraczała dopuszczalne obciążenie, by sprawdzić jak kolejka się zachowa. Później sprawdzono również wariant, gdy jeden z wagoników jest pusty, a drugi pełen, a także awaryjne hamowanie.

Kolejka gondolowa we Wrocławiu - do końca roku za darmoOtwarcie kolejki gondolowej planowane jest na 1 października. Do końca roku każdy będzie mógł jeździć nią za darmo. – Termin otwarcia przeprawy może się jednak przesunąć, jeśli opóźnią się odbiory techniczne. Polinka z pewnością ruszy jednak na początku października – mówi Andrzej Charytoniuk z biura prasowego uczelni.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!