Kino Nowe Horyzonty: Ostatnie dni miasta Kino Nowe Horyzonty: Ostatnie dni miasta

(© Kino Nowe Horyzonty/materiały prasowe)

Kino Nowe Horyzonty zaprasza dziś (24 marca) o godz. 20 na niezwykłą premierę.

Kino Nowe Horyzonty zaprasza na premierę laureata Grand Prix 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty pt. "Ostatnie dni miasta" Tamera El Saida. „To poruszająca i wyjątkowo osobista symfonia miasta, która zabiera widzów w podróż, wiążąc to, co najbardziej intymne, ze stanem świata, w którym aktualnie żyjemy” – tak Jury Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty uzasadniało swój werdykt.
Tamer El Said swoje filmowe requiem dla Kairu ​ ​realizował od 2007 roku. ​We Wrocławiu mieszkają ludzie, którzy niejednokrotnie z dramatycznych powodów także musieli opuścić swoje ojczyzny i swoje miasta. Dziś o godz. 20.00 we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty, na premierze filmu ​będą gościć wrocławianie z Syrii, Libanu, Iraku i ​Ukrainy. Opowiedzą o swoich ostatnich dniach w Sawarze i Damaszku, Bejrucie, Bagdadzie i Symferopolu i przyjaźni z Wrocławiem. Przed premierą zostanie pokazany film zrealizowany przez Marka Maziarza, w którym o swoim życiu opowiadają goście Kina Nowe Horyzonty.
ZOBACZWiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!