Kenny Garrett

Tegoroczny laureat nagrody Grammy - Gregory Porter, Peter ... (© Alberto Cabello Mayero/CC-BY 2.0/http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W piątek, 4 kwietnia, rusza we Wrocławiu 50. edycja festiwalu Jazz nad Odrą. Zobacz kto zagra.

Jazz Nad Odrą 2014, Wrocław,  4 - 13 kwietnia


Peter Cincotti, Kenny Garrett i tegoroczny laureat nagrody Grammy, Gregory Porter - to gwiazdy festiwalu Jazz Nad Odrą, który 4 kwietnia rozpocznie się we Wrocławiu.

Jego początki sięgają 1964 roku, narodził się w legendarnym, studenckim klubie Pałacyk we Wrocławiu. Prestiżowy, a zarazem najstarszy festiwal jazzowy, organizowany w Polsce - Jazz nad Odrą wypromował wiele gwiazd takich, jak: Ewa Bem, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Andrzej Zaucha i wielu innych.

Tegoroczna edycja bez wątpienia będzie wyjątkowa, a to za sprawą jubileuszu - 50-lecia festiwalu. I znów nie zabraknie gwiazd. Podczas 50. Jazzu Nad Odrą wystąpią tacy artyści, jak: Gregory Porter, tegoroczny zdobywca nagrody GRAMMY oraz Kenny Peter Cincotti, Kenny Garrett i zespół SBB w oryginalnym składzie.

Na JnO 2014 zagrają też m.in.: Terence Blanchard Quintet, Aruan Artiz, Piotr Wojtasik, Marek Napiórkowski i Billy Czilds All-Star Quartet.

JnO 2014. Koncerty, spektakle, wystawy


Pojawią się także mniej znani artyści. - Staramy się zapraszać wschodzące gwiazdy muzyki jazzowej z Ameryki i nie tylko - mówi Wojciech Siwek, członek Rady Artystycznej festiwalu. - Chcemy, by mieszkańcy Wrocławia oraz wszyscy ci, którzy odwiedzą festiwal, mogli zobaczyć i usłyszeć muzyków, którzy jeszcze nie są znani w Polsce. Będzie wielu utalentowanych wokalistów, trębaczy, pianistów, bębniarzy, puzonistów i saksofonistów - zapowiada.

Oprócz koncertów w programie są także projekcje filmowe z muzyką na żywo, wystawy i parada nowoorleańska. Z okazji jubileuszu przygotowano również spektakl muzyczny RAT PACK pt. "Sinatra z kolegami", którego premiera odbędzie się 5 kwietnia, w Teatrze Muzycznym CAPITOL. Za reżyserię odpowiada Konrad Imiela.

Zobacz też: Koncerty we Wrocławiu 2014


W planach jest również "odbudowa" legendarnego, wrocławskiego klubu RURA. Na czas festiwalu, RURA pojawi się w sali kameralnej IMPARTU. Otwarcie 4 kwietnia.

- RURA przez wiele lat towarzyszyła Jazzowi nad Odrą. Chcielibyśmy przywrócić jej klimat w czasie festiwalu w Imparcie. W sali kameralnej zaprezentują się młodzi, polscy jazzmani - mówi Marek Dudek, członek Rady Artystycznej Festiwalu.

Więcej informacji na: www.jazznadodrą.pl

Koncerty będą się odbywały także w Hali Stulecia, Mleczarni, Puzzlach i klubie Creator. Projekt filmowo - muzyczny dla dzieci w kinie Nowe Horyzonty, w dniach 4, 5, 11 kwietnia.
Konkurs Biura Festiwalowego IMPART 2016


Biuro Festiwalowe IMPART 2016 we Wrocławiu oraz Międzynarodowa Fundacja "Jazz nad Odrą" zachęcają do udziału w konkursie jazzowym na Indywidualność Jazzową, który organizowany jest w ramach 50-lecia Festiwalu. W konkursie mogą wziąć udział wokaliści i instrumentaliści, którzy nie przekroczą 35 lat (do 8 kwietnia 2014). Warunkiem udziału w konkursie jest przedstawienie do oceny przez komisję kwalifikacyjną 20-30 minutowego nagrania muzycznego, na płycie CD - w tym własna interpretacja znanego standardu jazzowego. Więcej informacji tutaj.

Jazz nad Odrą 2014 we Wrocławiu [Bilety]

Ceny biletów zaczynają się od 15 złotych, a kończą nawet na 200 złotych. Przewidziano również darmowe wejście na jeden z koncertów. Na razie bilety można rezerwować drogą mailową i telefoniczną w kasie Impartu,  a od środy 5 marca 2014 r. będą dostępne w sprzedaży online.  

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!