Jak za psa

Inkasenci, pobierający opłatę za posiadanie psa, coraz częściej odwiedzają nas w domach. Można też osobiście uregulować należność – w wydziale finansowym Urzędu Miasta Łodzi albo w siedzibie firmy, która ma ...

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Inkasenci, pobierający opłatę za posiadanie psa, coraz częściej odwiedzają nas w domach. Można też osobiście uregulować należność – w wydziale finansowym Urzędu Miasta Łodzi albo w siedzibie firmy, która ma podpisaną umowę z magistratem na pobieranie opłat. Firma ta mieści się przy al. Kościuszki 40.

– Wystarczy przyjść do nas z książeczką zdrowia psa i wszystko załatwimy na miejscu – wyjaśnia Sławomir Piórkowski, poborca podatkowy. – Opłata nie zmienia się od lat, podatek za posiadanie jednego psa wynosi 50 zł. Połowę tej kwoty płaci emeryt, który ukończył 65 lat i mieszka samotnie.

Opłatę wnosi się „od posiadania” psa. Tak więc argument, że ktoś mieszka w domku jednorodzinnym i jego pies nikomu nie przeszkadza jest chybiony. Podatek za bieżący rok należy uiścić do 30 września lub nie później niż 14 dni od momentu przygarnięcia czworonoga.

(cha) - Dziennik Łódzkiagencja@naszemiasto.pl

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię