Inkasenci, pobierający opłatę za posiadanie psa, coraz częściej odwiedzają nas w domach. Można też osobiście uregulować należność – w wydziale finansowym Urzędu Miasta Łodzi albo w siedzibie firmy, która ma ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Inkasenci, pobierający opłatę za posiadanie psa, coraz częściej odwiedzają nas w domach. Można też osobiście uregulować należność – w wydziale finansowym Urzędu Miasta Łodzi albo w siedzibie firmy, która ma podpisaną umowę z magistratem na pobieranie opłat. Firma ta mieści się przy al. Kościuszki 40.

– Wystarczy przyjść do nas z książeczką zdrowia psa i wszystko załatwimy na miejscu – wyjaśnia Sławomir Piórkowski, poborca podatkowy. – Opłata nie zmienia się od lat, podatek za posiadanie jednego psa wynosi 50 zł. Połowę tej kwoty płaci emeryt, który ukończył 65 lat i mieszka samotnie.

Opłatę wnosi się „od posiadania” psa. Tak więc argument, że ktoś mieszka w domku jednorodzinnym i jego pies nikomu nie przeszkadza jest chybiony. Podatek za bieżący rok należy uiścić do 30 września lub nie później niż 14 dni od momentu przygarnięcia czworonoga.

(cha) - Dziennik ŁódzkiKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!