Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szanowni krasomówcy! Defetyści biją na alarm: sztuka konwersacji przeżywa ciężkie chwile, zaś jej przyszłość rysuje się w niewesołych barwach. Ludzie coraz rzadziej ze sobą rozmawiają, a jeśli już - to raczej ...

Szanowni krasomówcy!


Defetyści biją na alarm: sztuka konwersacji przeżywa ciężkie chwile, zaś jej przyszłość rysuje się w niewesołych barwach. Ludzie coraz rzadziej ze sobą rozmawiają, a jeśli już - to raczej krótko i w sposób niezbyt wyszukany. Zamiast własnych sądów i opinii z ich ust można usłyszeć monologi sprzedażowe lub cytaty z gazet i tak zwanych programów publicystycznych.

My chcemy pokazać, że jest jeszcze duch w Narodzie. Że Naród nie gęś i przynajmniej zakląć kwieciście potrafi. Że słynna na całym bożym świecie Polska Sztuka Obrażania nie umarła.

Podczas „ II Mistrzostw Polski w klęciu jak Szewc” przekonamy się, jaka jest kondycja polskiego języka. Czy jest nadzieja, czy też należy się pakować?


PROGRAMDZIEŃ I – KONKURS 11.09.2009– wstęp wolny!

Doprowadzanie do „szewskiej pasji” zaczynamy w piątek 11 września o godz. 18 konkursem w Restauracji Kuźnia, gdzie znajomością retoryki popisywać się będą soliści, na co dzień zasłużeni artyści kabaretowi.

Zaszczytnej roli konferansjera podejmie się Grzegorz Żak, spiritus movens festiwalu, a wraz z publicznością górnolotną twórczość chłonąć będzie jury, w osobach: Artura Andrusa, Rafała Kmity i Artura Kusaja.

artur_andrus1_59.jpg

Artur Andrus

Wieczór uświetni występ kabaretu To Za Duże Słowo, konsekwentnie wytyczającego w Sztuce Obrażania nowe horyzonty.


to_za_duze_slowo350_97.jpg

To za duże słowoDZIEŃ II 12.09.2009 – GALA – bilety: 45 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu

Zwieńczeniem „Mistrzostw Polski w klęciu jak Szewc” jest Gala Finałowa, na którą uprzejmie zapraszamy w sobotę 12 wrześna o godz. 18 do Hali Sportowej. Prowadzenie imprezy powierzone zostało znanemu z wysokiej kultury osobistej satyrykowi i poloniście Arturowi Andrusowi. Obok niego zobaczymy również laureatów piątkowego konkursu, którzy będą mieli okazję zaprezentwać zwycięskie propozycje.

Danie główne to spotkanie z gwiazdami kabaretu: autorskie spojrzenie na wyrażanie emocji przedstawią kabarety Limo, Hrabi i Łowcy.B. Grzegorz Halama

halama2_350_02.jpg

Grzegorz Halama

Kabaret_Limo350_14.jpg

Kabaret Limo

l_b_350_2c.jpg

Łowcy.B

monidlo_350_69.jpg

MonidłoJURYRafał Kmita – twórca i lider autorskiego Kabaretu Rafała Kmity, znanego obecnie pod nazwą Grupa Rafała Kmity, wielokrotnego laureta Paki i innych znaczacych festiwali.

Artur Kusaj - satyryk i tekściarz przez lata związany z legendarnym Studiem 202. Dwukrotny zwycięzca Turneju Łgarzy w Bogatyni. Autor programów kabaretowych, wystawainych m.in. w Teatrze Kalambur i w Teatrze Dramatycznym im. Modrzejewskiej w Legnicy.

Artur Andrus - na co dzień redaktor trójkowej “Powtórki
z rozrywki”, gospodarz spotkań w warszawskiej “Piwnicy pod Harendą”, konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, autor
tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator “Szkła kontaktowego”...

UWAGA !!!


Mamy dla Was podwójne zaproszenia na uroczystą Galę Finałową. Prosimy przysłać e-maile z odpowiedzią na pytanie: "Kto zasiądzie w Jury II Mistrzostw Polski w klęciu jak Szewc"?
Odpowiedzi wysyłamy na adres: wrocław@naszemiasto.pl W tytule umieszczamy hasło: szewc.
Oprócz odpowiedzi podajemy także swoje imię i nazwisko. Z wylosowanymi osobami skontaktujemy się pocztą elektroniczną. Termin nadsyłania odpowiedzi do 09.09.2009r.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!