Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We Wrocławiu zorganizowany będzie cykl treningów dla rowerzystów pod nazwą "I Ty możesz zostać cyklistą". Trenigi dla cyklistów, którzy chcą brać udział w zawodach, odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Akcja nawiązuje do programu "I Ty możesz zostać maratończykiem".

"I Ty możesz zostać cyklistą" to cykl trenigów z profesjonalnym instruktorem dla rowerzystów, którzy chcą spróbować swoich sił w zawodach rowerowych. Podczas cyklu odbędą się spotkania z profesjonalnymi zawodnikami, mechanikiem i treningi na torze kolarskim przy ulicy Żmigrodzkiej. Uczestnicy poznawać będą również rowerową historię Wrocławia.

- Wrocławianie, w tym także nasi biegacze szukają nowych wyzwań, a że kolarstwo jest obecnie bardzo popularne postanowiliśmy wyjść ludziom naprzeciw, stąd pomysł na program „I Ty możesz zostać cyklistą” – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, które organizuje akcję.

Do udziału w cyklu "I Ty możesz zostać cyklistą" może zgłosić się każdy chętny, bez względu na poziom zaawansowania. Trzeba mieć jednak skończone 18 lat i sprawny rower (dowolnego typu). Zalecamy, ale nie obowiązkowy, jest również kask.

Pierwsze spotkanie cyklu odbędzie się 12 marca o godzinie 10:00 na torze kolarskim przy ul. Żmigrodzkiej.
Treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu - jeden w sobotę, drugi w dniu ustalonym z uczestnikami.
Udział w półrocznym kursie kosztować będzie 120 zł. Zapisy będą przyjmowane drogą elektroniczną przez stronę www.mcs.wroc.pl. (pobierz formularz zgłoszeniowy, kontakt do organizatora: Paweł Szwed, pawel.szwed@mcs.wroc.pl, tel. 571 351 027).

Program treningowy dla rowerzystów nawiązuje do cyklu "I Ty możesz zostać maratończykiem".Kraj, w którym rowerów jest więcej niż mieszkańców - Holandia
Rower - element krajobrazu Holandii i niezastąpiony środek transportu w tym kraju. - Tutaj każdy jeździ na rowerze, mamy to w genach. Urodziliśmy się z rowerami. Dzieci jeżdżą na rowerach, jeszcze zanim nauczą się chodzić - mówią Holendrzy. Najwięcej rowerzystów widać w Amsterdamie, każdy ma tu przynajmniej dwa rowery, a infrastruktura rowerowa przygotowana jest perfekcyjnie - specjalne parkingi, prom dla rowerzystów, a nawet ścieżka rowerowa z paneli słonecznych. Polacy też coraz częściej przesiadają się na rowery i korzystają z doświadczeń Holendrów, którzy chętnie dzielą się wiedzą.


Źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rowerzysta (gość) (Q)

Widzę że nawet nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem.
Zapewne nie wiesz, że w krajach cywilizowanych choćby w Anglii nie karze się pieszych za przechodzenie na czerwonym. Nowe prawo we Francji zezwala na pokonywanie skrzyżowań rowerem na czerwonym.

Polscy kierowcy nie odróżniają zielonego od zielonej strzałki czyli też umożliwia im się pokonywanie skrzyżowania na czerwonym pod pewnymi warunkami, których kierowcy i tak nie dopełniają Nasi kierowcy też nie i odróżniają zielonego na sygnalizatorze S1 od tego na S3, a różnicę pojmują dopiero przy wypisywaniu mandatu

Q (gość)

Czy na kursie będą uczyć odróżniania zielonego od czerwonego? Bo bez tego całe szkolenie nie ma sensu.