Krzysztof Witkowski i Roy Bennet w niedźwiedzim uścisku Krzysztof Witkowski i Roy Bennet w niedźwiedzim uścisku

Krzysztof Witkowski i Roy Bennet w niedźwiedzim uścisku. (© ARCH. PRYW. )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ta muzyka odpręża, koi, rozwija, a teraz także pomaga

W Bogatyni od 3 lat organizowany był Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz, na którym zaprezentowało się już dotąd wielu znakomitych artystów. Tegoroczna edycja festiwalu zaplanowana była na 10 -12 września. Niestety powódź, która miała miejsce parę tygodni temu, nadała festiwalowi zupełnie nowy kierunek, nowy wymiar…
Tym razem pomysłodawca całego przedsięwzięcia – Krzysztof Witkowski, obrał sobie za cel pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi mieszkańcom miasta. Jak przyznaje, natchnął go do tego sam Tomasz Stańko, który miał wystąpić w III edycji festiwalu. Artysta zaoferował natychmiastową pomoc materialną. Obaj uzgodnili więc, że na licytację trafi pierwsza trąbka Tomasza Stańki, a dochód z aukcji zostanie przekazany powodzianom. Bardzo szybko też udało się uruchomić całą machinę organizacyjną i przygotować cykl imprez charytatywnych, z których dochód w całości będzie przeznaczony na potrzeby powodzian.

I tak, do akcji Hałda Jazz Powodzianom przyłączył się m.in. Kościół Polskokatolicki im. Marii Magdaleny we Wrocławiu, gdzie już w najbliższą sobotę, 25 września, odbędzie się Msza Pokoju - Missa Pacis – koncert dla Jana Pawła II w wykonaniu sekstetu Marcina Wawrzynowicza w towarzystwie zacnego, wrocławskiego artysty Piotra Barona.
A już dzień później, 26 września, Roy Bennet Group – zespół, w którym gra sam Krzysztof Witkowski, wystąpi z koncertem w Lubinie, w klubie Pod Muzami. Artyści zagrają program ze swojej pierwszej płyty wydanej w tym roku, a polecanej przez samego Marka Niedźwieckiego.


W ramach Hałda Jazz Powodzianom:
- 2 października we Wrocławiu w sali koncertowej Radia Wrocław przy ul. Karkonoskiej 10 zaśpiewa Krzysztof Kiljański. Początek koncertu godz. 20, bilety w cenie 30 zł.

- 10 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie koncert Tribute to Andrzej Zaucha zagra Jacek Kotlarski. Początek godz. 18, bilety 30 zł.

- 15 października w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu koncerty zagrają Joachim Perlik: Wspomnienie o Niemenie oraz Piotr Wojtasik Quartet (Adam Pierończyk, Francesco Angiuli, Eric Allen). Początek godz. 19.00, bilety 35 zł

Wielki finał Hałda Jazz Powodzianom to sam festiwal Hałda Jazz w Bogatyni, który w tym roku odbędzie się 22- 24 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury przy ul. II Armii Wojska Polskiego 1.


Współorganizatorem oraz organizacją dofinansowującą całą akcję jest Fundacja KGHM Polska Miedź.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!