Hala Ludowa jest już właściwie gotowa na przyjęcie uczestników Europejskiego Kongresu Kultury.

Fachowcy, którzy remontowali budowlę z początku XIX wieku, mówią, że mieli twardy orzech do zgryzienia. - Przed nami były dwa wyzwania. Pierwsze to czas, bo zaczęliśmy 18 stycznia tego roku i musieliśmy skończyć w ciągu 9 miesięcy. A drugie to obniżenie płyty fundamentów o ponad pięć metrów w stosunku do stanu pierwotnego - opowiada Alfred Reim, kierownik projektu z firmy Budus.

Do remontu z użyto ok. 8 tysięcy metrów sześciennych betonu. Przywiosło go na miejsce 800 betoniarek. Hala ma teraz całkowicie nowe instalacje: elektryczną, wodną i grzewczą. 700 osób pracowało tutaj na trzy zmiany, dzień i noc. W całym obiekcie wczoraj unosił się jeszcze zapach świeżo malowanych ścian.

Czytaj także: Wrocław: Są pieniądze na remont Grabiszyńskiej

Komentarze (20)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pluszak (gość)

Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkających we Wrocławiu. Jeżeli znacie kogoś kto pracował przy remoncie między 05 kwietnia 2011 a 30 sierpnia 2011 jako zbrojarz lub cieśla to bardzo proszę o kontakt email na adres pluszak73@wp.pl

wrocławianiN (gość)

"A drugie to obniżenie płyty fundamentów o ponad pięć metrów w stosunku do stanu pierwotnego - opowiada Alfred Reim, kierownik projektu z firmy Budus". - czy ktoś może mi przybliżyć znacczenie tej wypowiedzi..

wrocłąwianiN (gość)

Sądzę w przeciwieńśtwie do "Majlkamisia",że wnętrze Hali Stulecia było i jest oszałamiająco jasne i dobrze doswietlone, oczywiście wtedy kiegu nie są zasłonięte okna. Przez całe dziesięciolecia a zwłaszcza wtedy kiedy było tam kino"Gigant" kotary były całkowicie zasłoniete i osoby pamiętające te czasy w tym i ja mogły mieć wrażenie że wnetrze jest ciemne i ponure. Myślałem tak do momentu obejrzenia fotografii Hali Stulecia z okresu przed 1945 rokiem.
Można sprawdzić :
http://wroclaw.hydral.com.pl/000074,foto.html

? (gość) (Kris)

wschodnia bo jest na wschodzie wroclawia, śląska bo mieszkamy na śląsku a w tej hali najwieksze sukcesy osiagali koszykarze Śląska wlasnie a co zlego w nazwie: hala stulecia? to nazwa nadana na stulecie zwyciestwa wojsk pruskich nad Napoleonem...

Radex (gość) (asd)

I tu się mylisz. Nazwa nie została zmieniona, tylko ...uzupełniona. Żeby było śmiesznie, to obie nazwy używane dzisiaj są POPRAWNE i w pełni legalne! Tak wynika z zapisu tego budynku w dokumentach. Nawet wcale nie musiały być wymieniane z tego powodu znaki i drogowskazy na ulicach. No, ale ktoś przecież musiał szybko zarobić, więc wymieniono wszystkie drogowskazy - chociaż nie było to wcale konieczne...

Wiech (gość)

P. Wroneckiemu trudno przyzwyczaić się do nazwy "Hala Stulecia", tak jak mojej ś.p. babci, zmarłej w 1990 r w wieku 92 lat do nazwy "ul. jedności Narodowej". Do końca życia używała określenia "ul. Stalina".

Kris (gość) (sza)

a czemu niby miała by się nazywać halą śląską ? O wschodnią już nawet nie pytam bo to się dopiero źle kojarzy. Hala stulecia to dobra nazwa, wystarczy że ludzie ją zapamiętają i będą używać obecnie obowiązującej nazwy. Co do propozycji zmiany nazwy to już prędzej można by przypiąć jej np. taką Hala Wrocławska lub Parkowa, ale moim zdaniem Hala Stulecia to dobra nazwa i nie ma co kombinować.

Kris (gość) (geez)

pędzę wyjaśnić, że adres strony "hala ludowa" nie został zmieniony, bo firma która zarządza Halą Stulecia nazywa się Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o. i to jest główny powód tego, że funkcjonuje ta nazwa. Natomiast jak wejdziesz w zakładkę kontakt, o hali, lub inne to już pokazuje się hala stulecia ;)

Kris (gość) (oNaNaNa)

i tu okazuje się, że może i potrafisz czytać, ale już zrozumieć owego tekstu nie potrafisz. Otóż Nazwa Hala stulecia obowiązywała od czasu wybudowania tego obiektu do czasów kiedy to komuniści jej nie zmienili na Halę Ludową. I dopiero po 2000 roku (nie pamiętam dokładnej daty, a szukać mi się nie chce) powrócono do nazwy Hala Stulecia. Nazwa ta jest prawnie obowiązującą, Hala Ludowa natomiast to nazwa firmy, która zarządza halą i przyległym do niej terenem. Tak więc zanim zaczniesz kogoś poprawiać zapoznaj się dokładnie ze wszystkimi informacjami.
Proponuję odwiedzenie strony i zapoznanie się z treściami tam zamieszczonymi. http://www.halastulecia.pl/index.php?Itemid=21

sza (gość)

obie nazwy sa beznadziejne, wymyslaja tyle roznych nowych nazw, robia nawet jakies konkursy jak z mostem redzinskim, moje propozycje: hala Śląska, hala wschodnia

onnnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (gość) (geez)

pierwszy Link wklejony dlatego wikipedia nie sraj sie tak mocno... i tak każdy używa zwrotu Hala Ludowa więc się nie spinaj bo sie zesrasz. Dla mnie moze byc nawet Hala Hitlera that's all

asd (gość) (oNaNaNa)

Jak ty nosileś(aś) gacie w zebach to juz bawilam sie przy Hali Ludowej ( nazwa nadana przez komunistów po wojnie) bo tak sie wtedy nazywala ale jej nazwe zmieniono kilka lat temu , przywrócono nazwe pierwotną wiec nie pouczaj mnie czy to jest to jedno i to samo czy nie a wiedze to ty sobie czerp z wikipedi bo nie wiesz jak ksiazki wygladaja smarku. Jak zmieniona jest nazwa to w oficjalnych publikacjach uzywa sie nazwy aktualnej.

alex (gość) (oNanANanAna)

Nie ma czegoś takiego (poza głowami speerelonych dziennikarzyn) jak Hala Ludowa. Hala nazywa się Hala Stulecia i tak funkcjonuje na liscie Unesco. Nie ma poprostu oficjalnie nazwy Hala Ludowa! Ok, możemy sobie nazywać po staremu/bolszewickiemu: pl. Dzierżyńskiego, ul. Świerczewskiego, pl. PKWN...czemu nie - ale to trzeba uczciwie w jakimś wstępniaku zaznaczyć: "na tym portalu obowiązuje nazewnictwo czasów PRL" i wtedy sprawa jasna. I jeszcze nazwę portalu zmienić na naszemiastorobotnicze.prl czy jakoś tak...

wrocławianiN (gość) (Majkamisia)

To zależy ile okien się odsłoni a ile będzie zasłonięte. Kiedyś gdy było tam kino GIGANT cały czas były zasłonięte i oczywiście było mroczno.