Gwardia Wrocław przegrała w tie breaku [foto]

madzia_m
madzia_m
Gwardia Wrocław po niezwykle zaciętym meczu przegrała na własnym boisku z siatkarkami z Sopotu 2:3.

Jednak podopiecznym Rafała Błaszczyka jako pierwszym udało się "urwać" sety drużynie Trefla. Wrocławianki w tym spotkaniu zdobyły pierwszy punkt do ligowej tabeli.

Mecz bardzo pewnie rozpoczęły podopieczne Alessandro Chappiniego. Dość szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie. Co prawda w połowie seta Gwardzistkom (zobacz więcej w dziale Sport) udało się odrobić kilka oczek, jednak było to za mało, aby dogonić rozpędzone „Atomówki”, które wygrały pierwszą odsłonę tego spotkania do 16.

Drugi set pokazał już bardziej wyrównaną walkę pomiędzy tymi dwoma drużynami. Tym razem lepsze okazały się jednak podopieczne Rafała Błaszczyka, wygrywając do 23.

Coraz ciekawiej robiło się we wrocławskiej hali Orbita. Kibice, którzy licznie przybyli na to spotkanie wspierali swoje zawodniczki przez cały czas. Wrocławianki odwdzięczyły się im wygraną w kolejnej partii.

Pomimo prowadzenia 2:1 w tym spotkaniu, Gwardzistki znów zaczęły popełniać zbyt dużo błędów, co niestety przekładało się na wynik. Podopieczne Chiappiniego zdołały doprowadzić do tie-breaka.

Początek ostatniej odsłony tego meczu był dość wyrównany. Jednak przy zmianie stron to drużyna gości prowadziła dwoma punktami. Później przewaga „Atomówek” już tylko rosła. Siatkarki z Sopotu wygrały piąty set do 12 i cały mecz 3:2. Do domu wracają z dwupunktowym dorobkiem.

MVP meczu została przyjmująca z Sopotu – Ozsoy Neriman.

Impel Gwardia Wrocław – ATOM Trefl Sopot 2:3 (16:25, 25:23, 26:24, 20:25, 12:15)

Gwardia: Tokarska (14 punktów), Czypiruk (7), Jaszewska (17), Barańska (5), Wołosz (1), Efimienko (6), Krzos (libero) oraz Mroczkowska (5), M. Sobolska, Matyjaszek
Trefl: Świeniewicz (18), Bełcik (2), Maculewicz (7), Navarro Fernandez (12), Rinieri (10), Neriman (25), Maj (libero) oraz Śliwa, Konieczna (3), Nuszel, Boz (1)