Grand Press Photo w Pasażu Grunwaldzkim

Zdjęcie roku autorstwa Michała Legierskiego (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Grand Press Photo. Wystawa we Wrocławiu. W dniach 22 lutego – 9 marca we Wrocławiu można oglądać najlepsze zdjęcia prasowe zakwalifikowane do finału konkursu Grand Press Photo 2013. To aż 176 fotografii.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych 60 zdjęć pojedynczych i 16 fotoreportaży, które zostały wyłonione przez jury spośród ponad 4,8 tys. prac. To już 9. edycja Grand Press Photo skierowanego do zawodowych fotoreporterów, a organizowanego przez miesięcznik „Press”. Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej, a także podnoszenie jej jakości. Zainteresowanie konkursem z roku na rok rośnie. Finałowe prace można oglądać już w różnych miastach w całej Polsce. We Wrocławiu wystawa w Pasażu Grunwaldzkim jest prezentowana już po raz trzeci.

Uwietnieniem wystawy będą zdjęcia Samuela Arandy, zwycięzcy World Press Photo 2012, a zarazem przewodniczącego jury Grand Press Photo 2013. W edycji ogólnopolskiej nagrodę główną i tym samym tytuł Zdjęcia Roku – przyznano fotografii Michała Legierskiego z Agencji Fotograficznej Edytor, która przedstawia mężczyznę wynoszącego krzyż z płonącego kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach.

Zdjęcia finałowe Grand Press Photo 2013, podzielone na kilka kategorii, będzie można oglądać w Pasażu Grunwaldzkim na poziomie „0”.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!