Gmina Darłowo kolarstwo. BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska udanie zainaugurował sezon

(SYK)
Dwoma zwycięstwami oraz licznymi miejscami na podium i czołowymi lokatami Klub Kolarski BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki zainaugurował sezon kolarski w Polsce. Aż dziewięć razy darłowianki stawały na podium! W międzynarodowych zawodach każdego dnia brało udział między 500 a 800 kolarzy w różnych kategoriach z kilku państw jak Polska, Litwa, Czechy, Niemcy...

Za nami inauguracja sezonu kolarskiego 2012 i dodajmy bardzo udana choć w zimowej scenerii i bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Zawodniczki BCM Nowatex -Uzdrowisko Dąbki rywalizowały na trasie Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego "BOXMET Dzierżoniów 2012".
W kategorii elity znakomicie spisały się zajmując wysokie lokaty. Na najniższym stopniu podium zameldowała się Katarzyna Kirschensten zwyciężając jednocześnie w rywalizacji juniorek. Doskonale jechały Daria Fabiszak i Justyna Mazur zajmując kolejno 5 i 6 miejsce. 18 lokata przypadła Paulinie Menzińskiej a 20 Karolinie Komoś - 7 w juniorkach.W elicie zwyciężyła 8 zawodniczka Olimpiady z Pekinu - Paulina Brzeźna.

Wśród aktywnie jadących juniorek młodszych drugą lokatę wywalczyła Marlena Karwacka ustępując o jeden punkt zawodniczce z Litwy (Ema Manikaite), tuż za podium ukończyła Daria Pikulik a na 8 miejscu Patrycja Jasińska. Jako 11 rywalizację zakończyła Magdalena Kudrawiec, 19 Monika Graczewska a 43 w swoim debiucie w wyścigach Sylwia Scholz. Aż dwie młodziczki uplasowały się na podium 2 lokata to Patrycja Scholz a o jeden stopień niżej Wiktoria Pikulik. Obie po walce na finiszu musiały uznać wyższość zawodniczki z Litwy Auguste Kairyte, 5 miejsce przypadło Kludii Seremak a 10 Wiktorii Konopce.

Kolejnym dniem zmagań był XXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Ślężański Mnich" - Otwarcie sezonu kolarskiego 2012. Wyścig na pagórkowatej trasie wokół miejscowości Sobótka. W wyścigu elity i juniorek świetnie spisała się Karolina Komoś. "Rychu" będąc pierwszoroczną juniorką nie ustępowała doświadczonym rywalkom z grup zawodowych CCC, Litwy czy Dzierżoniowa finiszując na 8 miejscu w elicie i drugim wśród juniorek. 34 ukończyła Paulina Menzińska tuż za nią 35 Patrycja Jacyszyn - 12 juniorka. Ponownie zwyciężyła Paulina Brzeźna przed koalicją zawodniczek CCC Polkowice. Niestety z powodu przeziębienia nie wystartowała Katarzyna Kirschenstein, a trudy zimowej aury źle tego dnia zniosły Justyna Mazur i Daria Fabiszak nie kończąc rywalizacji. Wśród juniorek młodszych klasą samą dla siebie była Marlena Karwacka odnosząc zdecydowane zwycięstwo. Ponownie tuż za podium uplasowała się Daria Pikulik a top "10" uzupełniły 7 Monika Graczewska oraz 9 Patrycja Jasińska. 19 lokata dla Magdy Kudrawiec za 43 Sylwii Scholz. Młodziczki - ponownie dwie na podium i ponowne zwycięstwo Litwinki Kairyte. Tuż za nią finiszowała Klaudia Seremak wyprzedzając Patrycję Scholz oraz 5 Wiktorię Konopkę. 10 lokata przypadła dla Wiktorii Pikulik, 12 Patrycji Seremak, 13 Joannie Zimoch.
- Oba starty warto uznać za bardzo udane - podsumowuje Artur Szarycz, trener darłowskich kolarek. - Warunki były ekstremalnie trudne niska temperatura, opady i silny wiatr, lecz równe dla wszystkich tym samym gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom weekendowego występu bo wszystkie pokazały waleczny charakter i sportową ambicję na najwyższym poziomie. Tak dobra inauguracja sezonu daje nam wszystkim przekonanie, że zimowe przygotowania do startów zostały dobrze przeprowadzone a same zawodniczki podkreślają, ze startowały z obawami lecz teraz czują się pewniej znając swoją pozycję w peletonie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani