Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gimnazjum nr 11: Uczą nie tylko kredą

Aleksandra Buba
Wiktor Kocik i Rafał Dorf w sali multimedialnej, na lekcji niemieckiego u Anny Rejter
Wiktor Kocik i Rafał Dorf w sali multimedialnej, na lekcji niemieckiego u Anny Rejter Fot. Piotr Wojnarowicz
Odwiedziliśmy Gimnazjum nr 11 im. Stefana Batorego przy ulicy Wilanowskiej. Choć leży na peryferiach, uczniom oferuje wiele.

Choć Gimnazjum nr 11 na nowym Zakrzowie z zewnątrz wydaję się kolejną, wielkopłytową konstrukcją z lat 70., wewnątrz jest bardzo przytulnie. A to za sprawą remontów, dzięki którym odnowiono sale. Szkoła zyskała plastikowe okna oraz kolorowe ściany i podłogi . Największą dumą placówki bez wątpienia są dwie sale multimedialne z interaktywnymi tablicami i dwie sale komputerowe.

- Żyjemy w takich czasach, że młodzieży nie można już uczyć tylko kredą - wyjaśnia z uśmiechem dyrektor szkoły Barbara Czarnecka.

Pani dyrektor marzy się jeszcze szkolny basen. - Projekt budowy jest już zatwierdzony, ale nie wiemy jeszcze, czy znajdą się na niego pieniądze - wyjaśnia Barbara Czarnecka. A taki obiekt bez wątpienia przydałby się nie tylko uczniom. - Po południu mogliby korzystać z niego mieszkańcy Psiego Pola - dodaje.
Nauczyciele chwalą sobie pracę w Gimnazjum nr 11. Przede wszystkim z powodu jego kameralnego charakteru. Uczy się tu młodzież z nowego i starego Zakrzowa, Pawłowic i Ramiszowa. Nauczyciele dobrze znają wszystkich uczniów, nierzadko są ich sąsiadami.

Choć szkoła jest mała, ma dla uczniów bardzo szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych. Niektórzy uczęszczają na kilka z nich. Uczniowie z koła ekologicznego prowadzili m.in. badania jakości wody w pobliskiej rzece Dobrej. Często mają też zajęcia w niedalekim Lesie Zakrzowskim, pomagają też zwierzętom mieszkającym w zoo i w schronisku. Dodatkowo, od sześciu lat szkoła organizuje Sympozjum Zdrowej Żywności, na którym odbywa się konkurs na najlepszą sałatkę, czyli Sałatkowe Szaleństwo. - O dziwo, najczęściej wygrywają chłopcy - mówi Barbara Czarnecka.

Kiedy nauczycielka języka polskiego Antonina Gadomska zaczynała prowadzić szkolne kółko teatralne, musiała zachęcać uczniów, by się do niego zapisali. Dziś musi prowadzić castingi, bo chętnych na udział w zajęciach bywa nawet 50 uczniów, czyli jedna czwarta szkoły!

Taka frekwencja nie dziwi, bo zajęcia dla uczniów raz w tygodniu prowadzą profesjonalni aktorzy w teatrze Arka.

Natomiast szkolny klub europejski nie tylko propaguje informacje o Unii Europejskiej, ale także zapoznaje uczniów z prawami człowieka.
- Tylko kiedy znamy i rozumiemy prawo, możemy bronić siebie i innych - zapewnia opiekunka klubu Małgorzata Jastrzębska.

Adres internetowy szkoły: www.gim11wroc.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto