Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Tym razem największa polska orkiestra zagra na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Czyli zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowy dziecko! Wszystkie szczegóły o Finale w Krakowie na www.orkiestra.gk.pl.

20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: wylicytuj koszulkę reprezentacji Anglii [ZDJĘCIA]


W finałowy weekend odbędzie się mnóstwo imprez, koncertów i happeningów związanych z jubileuszową kwestą. Zaczynamy już 7 stycznia 2012 r. (sobota) od koncertu w Rotundzie. Zagrają Bad Romance, Format C oraz Beyond the Mist. Start o 20:00.

8 stycznia zapraszamy na Rynek Główny. Od godziny 10 czekać tam będzie spora ilość atrakcji: nauka pierwszej pomocy prowadzoną przez instuktorów Fundacji WOŚP, happeningi z żołnierzami, rycerzami, starymi pojazdami, postaciami z bajek oraz fantastycznymi psami-ratownikami. Ponadto będzie można zaglądnąć na stoisko Fundacji WOŚP, spotkać się ze znanymi osobami, a także wziąć udział w biciu rekordu w ilości wypitego tranu na świeżym powietrzu oraz spotkać kąpiące się morsy. Pieniądze będzie z nami zbierał także... Pomnik Adama Mickiewicza, który w tamtym roku uzyskał kwotę ok. 5 tys. zł. O 16.00 zapraszamy na koncert, podczas którego wystąpią Mats Meguenni, Via Rei, CF98, DMTA, The Car Is On Fire. Koncert zakończy się Światełkiem do Nieba o godzinie 20:00.

Muzeum Narodowe również przyłącza się do działań WOŚP – w Sukiennicach zobaczyć będzie można wystawę „XX lat Fundacji WOŚP”. Jest to jedyna taka niepowtarzalna kolekcja 20 zdjęć obrazująca 20 lat pracy Fundacji Jurka Owsiaka. Co więcej, w dniu Finału jeden z krakowskich Sztabów będzie działał we wnętrzu galerii w niedzielę i będzie można przyglądnąć się pracy sztabu. Ponadto W dniu Finału stałe wystawy i galerie zobaczysz za datek do puszki!

20. Finał WOŚP na Rynku Głównym w Krakowie


Na Małym Rynku między 11:30 a 16:30 będzie można oddać krew w Autokarze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także wziąć udział w pokazie ratownictwa medycznego i w pokazie samochodów sportowych, policyjnych, medycznych i strażackich. Bluesowa Orkiestra Świątecznej Pomocy ruszy o 20:00 w Klubie Żaczek przy ul. Oleandry 1. Zagrają Hard Times, Cheap Tabacco, Przytuł&Kruk, Dominik Plebanek, Fabryka Zabawek, Monkey Business, L’Orange Electrique, 8i 3/4 . W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Po koncercie Jam Session.

I ponownie muzycznie - Koncert Kumka Olik w Fortach Kleparz – godzina 18:00.

„W zdrowym ciele zdrowy duch!” - pod takim hasłem będzie się można bawić w Cinema City Zakopianka. W programie między innymi charytatywny maraton Spinningowy, pokazy sztuk walki, szkoła salsy i duuużo innych. Start o 10:30. Rajdowa Orkiestra Świątecznej Pomocy pod Hotelem Forum ruszy z piskiem opon o 10:30, pokonując różne przeszkody. Odbędzie się pokaz drużyny Amerykańskiego Futbolu, pokaz ratownictwa drogowego i licytacje.

Od 10:00 w podziemiach Hotelu Forum przy rozegra się prawdziwa Laserowa Walka pod sztandarem orkiestrowego serduszka! Przez cały dzień gry w Laser Arenie będą dostępne za połowę ceny, a dochód trafi prosto do orkiestrowych puszek! O 13 krakowskie Morsy z Krakowskiego Stowarzyszenia Morsów Kaloryfer udowodnią, że mają najgorętsze serca. Zbierać będą pieniądze w wodach Zakrzówka! Wystarczy identyfikator, puszka i... kąpielówki;) Coś dla fanów Darta! W klubach SportBar (Rakowicka 17) i Dziupla (Stadion Wandy) odbędą się turnieje.

W Nowohuckim Centrum Kultury od godziny 16:00 będą prowadzone stoiska, na których będzie można zakupić m.in. książki, okolicznościowe pamiątki i gadżety. W sali teatralnej zaprezentują się zespoły i grupy działające w NCK, takie jak: Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Grupa Taneczna „Bit” i wiele wiele innych. W Hotelu Europejskim, Ul. Lubicz 5 można będzie wziąć udział w Wielkiej Gali Mody i Piękna, podczas której zostanie wybrana Miss Nowej Huty, zostanie także rozstrzygnięty konkurs Dziewczyna Roku 2011 i Mister Roku 2011. Zapraszamy od 16:00.

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – Teatr Lalki i Aktora PARAWAN zapraszają na spektakl teatralny pt. „Wariacje” w reżyserii Filipa Budweila. WARIACJE" to spektakl teatru formy, pokazujący możliwości jakie drzemią w animacji przedmiotu, zabawie obrazem oraz plastyką ciała aktorów. Przedstawienie w konwencji teatru "czarno białego" udowadnia, że to wyobraźnia widza powoduje, że świat na scenie jest kolorowy, a uproszczone formy stają się uniwersalną metaforą opisującą otaczający nas świat” – tymi oto słowami organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Zajazdu Kościuszkowskiego przy ul. Białoprądnickiej 3 w niedzielę o godzinie 17:00.

WOŚP Kraków: Szkoły Cosius dla WOŚP w Galerii Handlowej Solvay Park


Bonarka City Center organizuje Koncert dla Najmłodszych. Wszyscy odwiedzający BCC będą mogli przekonać się, jak proste jest udzielanie pierwszej pomocy, bowiem to dzieci z ze szkoły podstawowej (uczestnicy fundacyjnego programu Ratujemy Uczymy Ratować) będą swoistymi "instruktorami". Zostanie przeprowadzona również akcja „Wcześniaki dla wcześniaków”, w której pieniążki będą zbierać wcześniaki uratowane dzięki sprzętowi WOŚP. Program imprezy: Czas 11.00-20.00 (koncerty 11-18). Na scenie wystąpią: Tęczowa Muzyka, Mateusz Kluza, Gabrysia Świerczek, Teddy JR, pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez dzieci (15.30), GREEN STREET – wokalistka z Mam Talent, David Rawski z zespołem z You Can Dance.

Krakowskie Publiczne Uczelnie Wyższe organizują zbiórkę na swoich terenach związanych z uczelniami. Zbiórka będzie połączona z występami grup artystycznych związanych z teatrami ulicznymi oraz Fireshow. WOŚP EXPRESS ODJAAAAZD. Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie wraz z Przewozami Regionalnymi i PKP PLK Zakładem Linii Kolejowych w Krakowie oraz Telekomunikacja Kolejowa zapraszają na przejazd specjalny autobusem szynowym dla wszystkich chętnych na trasie Kraków Główny – Tarnów – Żabno – Kraków Główny. Odjazd o 9.00 z Dworca Głównego. Na pokładzie koncerty, licytacje, fotostopy. Szczegóły na www.smk.rail.pl

W Solvay Parku szkoły Cosinus zapraszają na stoisko gdzie wykonywane będą makijaże – oczywiście za wrzut do puszki. Dla fanów komunikacji Krakowskie Klasyki i Muzeum Inżynierii Miejskiej przygotowały szereg atrakcji na ul. św. Wawrzyńca 15. Wystawa archiwalnych fotografii rajdowych i prospektów samochodowych, pokaz "zabytkowych" zabawek, samochodzików na pedały, samochodów rajdowych z różnych epok, będzie można zakręcić się w żyroskopie, zobaczyć samobieżne roboty.

Zapraszamy również do udziału w Ósmym Karpackim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym będą uczestniczyć schroniska m.in. Na Hali Krupowej, Hali Miziowej, Kudłaczach oraz w Dolinie Pięciu Stawów. W orkiestrowych sklepikach będzie można uzupełnić swój ekwipunek turystyczny. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.orkiestra.e-beskidy.com.

Najlepszy Piłkarz i Trener Małopolski 2011. Weź udział w plebiscycie i oddaj głos!

Sprawdź magazyn Gazety Krakowskiej! Bulwersujące zdarzenia, niezwykli ludzie, mądre opinie

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

FHUWERWA (gość)

"Zapraszamy wszystkich na akcje WOŚP gdzie w okolicach rynku i Sukiennic będzie można spotkać bajkowe postacie:-). Ekipa Kubusia Puchatka zgłasza gotowość do pomocy w zbiórce. :-) Zdjęcia z innych "akcji" można oglądać na www.werwa.krakow.pl "